To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #94,676 - 9/15/24 8:32 pm | |
|---|---|
| Score: | 55,080 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Patriot P300 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Patriot M.2P300128GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #94,670 - 9/15/24 7:28 pm | |
|---|---|
| Score: | 44,775 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Black SN750 SE Series |
| Board: | Orange Pi 5 Max |
| Device: | WDC WDBLACKSN750SENVMe500GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | test |
| Test #94,669 - 9/15/24 7:28 pm | |
|---|---|
| Score: | 52,578 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Fikwot FN501 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Fikwot FN501Pro256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #94,668 - 9/15/24 7:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 52,460 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | EDILOCA EN600 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | EDILOCA EN600Pro256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | 849 |
| Test #94,665 - 9/15/24 6:14 pm | |
|---|---|
| Score: | 50,741 |
| User: | HadiM |
| Brand: | SKHynix BC711 M.2 NVMe |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SKHynix BC711NVMeSK128GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | SKHynix BC711 NVMe using M.2 HAT |
| Test #94,663 - 9/15/24 4:44 pm | |
|---|---|
| Score: | 39,338 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar NM610 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Lexar SSDNM610PRO2TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #94,650 - 9/15/24 12:04 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,996 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | LITEON S960 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | LITEON S960128 |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | Valkyrja RPI 4 |
| Test #94,646 - 9/15/24 11:41 am | |
|---|---|
| Score: | 60,987 |
| User: | codyolio314 |
| Brand: | Inland PCIe NVMe SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Inland PCIeSSD |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Note: | Inland TN450 NVMe M.2 on Pi 5 (8GB) with Argon ONE V3 M.2 NVMe PCIE case |
| Test #94,643 - 9/15/24 9:14 am | |
|---|---|
| Score: | 67,418 |
| User: | codyolio314 |
| Brand: | Inland PCIe NVMe SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Inland PCIeSSD |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Note: | Inland TN450 NVMe M.2 on Pi 5 (8GB) with Argon ONE V3 M.2 NVMe PCIE case |
| Test #94,636 - 9/15/24 7:13 am | |
|---|---|
| Score: | 34,097 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend MTE Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Transcend TS256GMTE300S |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | transcend |
| Test #94,635 - 9/15/24 7:11 am | |
|---|---|
| Score: | 63,160 |
| User: | Death3ater21 |
| Brand: | Samsung 990 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD990PRO2TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung 990 PRO on Raspberry Pi 5 (8GB) temp 61.5 |
| Test #94,634 - 9/15/24 6:39 am | |
|---|---|
| Score: | 60,903 |
| User: | Death3ater21 |
| Brand: | Samsung 990 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD990PRO2TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung 990 PRO 2TB on Raspberry Pi 5 |
| Test #94,631 - 9/15/24 6:10 am | |
|---|---|
| Score: | 63,847 |
| User: | Death3ater21 |
| Brand: | Samsung 990 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD990EVO2TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung 990 EVO 2TB on Pi 5 using Argon One |
| Test #94,628 - 9/15/24 5:20 am | |
|---|---|
| Score: | 52,197 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 980 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD9801TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | pciex3 |
| Test #94,626 - 9/15/24 4:36 am | |
|---|---|
| Score: | 67,776 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Corsair MP600 Mini |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Corsair MP600MINI |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Corsair MP600 Mini 1TB on Raspberry M.2 Hat+ w/ Raspberry Pi 5 @ 2950 MHz |
| Test #94,625 - 9/15/24 4:35 am | |
|---|---|
| Score: | 68,056 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Corsair MP600 Mini |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Corsair MP600MINI |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Corsair MP600 Mini 1TB on Raspberry M.2 Hat+ w/ Raspberry Pi 5 @ 2950 MHz |
| Test #94,623 - 9/15/24 4:26 am | |
|---|---|
| Score: | 7,986 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend SSD200 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Transcend TS120GSSD220S |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #94,619 - 9/15/24 3:05 am | |
|---|---|
| Score: | 27,893 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM991 M.2 NVMe Series |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Samsung MZ9LQ512HBLU-00B00 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | nvme |
| Test #94,617 - 9/15/24 2:16 am | |
|---|---|
| Score: | 61,034 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P3 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT1000P3SSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #94,615 - 9/15/24 12:19 am | |
|---|---|
| Score: | 39,079 |
| User: | ssd1 |
| Brand: | Fanxiang S500 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Fanxiang S500Pro256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | ssd1 |