To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #94,471 - 9/13/24 3:41 am | |
|---|---|
| Score: | 68,123 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Corsair MP600 Mini |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Corsair MP600MINI |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Corsair MP600 Mini 1TB on Raspberry M.2 Hat+ w/ Raspberry Pi 5 @ 2990 MHz |
| Test #94,467 - 9/13/24 3:19 am | |
|---|---|
| Score: | 6,193 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Extreme Pro SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SDSSDXPS480G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | startech 3.0 pi4 |
| Test #94,465 - 9/13/24 2:47 am | |
|---|---|
| Score: | 66,450 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kioxia Exceria Plus G3 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kioxia EXCERIAPLUSG3SSD |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Note: | f |
| Test #94,462 - 9/13/24 2:00 am | |
|---|---|
| Score: | 32,133 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Team P30 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Team M8FP2240GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #94,460 - 9/13/24 1:23 am | |
|---|---|
| Score: | 6,936 |
| User: | SSD120GB |
| Brand: | Verbatim Vi550 SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Verbatim Vi550S3 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | SSD12GB |
| Test #94,449 - 9/13/24 12:07 am | |
|---|---|
| Score: | 14,611 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 860 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD860EVO500GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | ssd |
| Test #94,445 - 9/12/24 7:41 pm | |
|---|---|
| Score: | 42,557 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston NV2 M.2 NVMe |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston SNV2S1000G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | post install |
| Test #94,440 - 9/12/24 6:50 pm | |
|---|---|
| Score: | 53,826 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Blue SN580 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | WDC WDBlueSN5801TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | WD Blue 1TB NVME on Pi5 using Argon NEO 5 hat |
| Test #94,438 - 9/12/24 6:48 pm | |
|---|---|
| Score: | 49,764 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Patriot P310 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Patriot M.2P310240GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Patriot 240Mb SSD on Pi 5 in Argon Neo NVME[clear |
| Test #94,434 - 9/12/24 5:11 pm | |
|---|---|
| Score: | 52,681 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Blue SN550 NVMe |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | WDC WDS100T2B0C-00PXH0 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | wd |
| Test #94,433 - 9/12/24 4:56 pm | |
|---|---|
| Score: | 42,594 |
| User: | BD |
| Brand: | Western Digital Black SN850 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | WDC WDS100T1X0E-00AFY0 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | WD Black 1TB Pimoroni NVMe Base |
| Test #94,430 - 9/12/24 4:17 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,012 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 840 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung SSD840EVO1TB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | stasrtech3.0 to pi4 |
| Test #94,420 - 9/12/24 2:39 pm | |
|---|---|
| Score: | 50,750 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Patriot P300 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Patriot M.2P300128GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Patriot P300 128Gb |
| Test #94,418 - 9/12/24 2:15 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,320 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 870 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung SSD870EVO500GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | startech enclosure 3.1 usb to pi4 |
| Test #94,414 - 9/12/24 1:25 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,999 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston NV2 M.2 NVMe |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston SNV2S250G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | asdf |
| Test #94,412 - 9/12/24 12:31 pm | |
|---|---|
| Score: | 51,223 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar NM620 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Lexar SSDNM620512GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Lexar nm620 |
| Test #94,397 - 9/12/24 9:56 am | |
|---|---|
| Score: | 52,888 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 970 EVO Plus |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD970EVOPlus1TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #94,396 - 9/12/24 9:55 am | |
|---|---|
| Score: | 40,147 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 970 EVO Plus |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD970EVOPlus1TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | SAMSUNG NvMe 1TB |
| Test #94,394 - 9/12/24 8:38 am | |
|---|---|
| Score: | 31,799 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Black SN750 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | WDC WDS500G3XHC-00SJG0 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | WDS500G3XHC-EC |
| Test #94,393 - 9/12/24 7:36 am | |
|---|---|
| Score: | 33,907 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM961 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung MZVLB256HAHQ-000L7 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | 1 |