To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #94,314 - 9/10/24 3:09 pm | |
|---|---|
| Score: | 36,420 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix BC711 M.2 NVMe |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | SKHynix HFM256GD3HX015N |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Hynix256-OPI5 |
| Test #94,309 - 9/10/24 2:03 pm | |
|---|---|
| Score: | 48,951 |
| User: | lightCore |
| Brand: | Toshiba BG4 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Toshiba KBG40ZMT128GMEMORY |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | KIOXIA 128gb SSD NVMe KBG40ZMT128G Raspberry Pi5 4gb ram Pimoroni adapter |
| Test #94,307 - 9/10/24 12:42 pm | |
|---|---|
| Score: | 3,284 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 970 EVO Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung SSD970EVOPlus250GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | test |
| Test #94,306 - 9/10/24 12:37 pm | |
|---|---|
| Score: | 17,193 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kioxia OEM PCIe NVMe SSD |
| Board: | Radxa ROCK Pi 4C+ |
| Device: | Kioxia KBG40ZNS256GNVMeKIOXIA256GB |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Test #94,303 - 9/10/24 12:17 pm | |
|---|---|
| Score: | 3,327 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 970 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung SSD970 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | test |
| Test #94,301 - 9/10/24 11:09 am | |
|---|---|
| Score: | 39,402 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital SN520 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | WDC PCSN520NVMeWDC256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #94,299 - 9/10/24 10:52 am | |
|---|---|
| Score: | 7,383 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 850 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung SSD850EVO250GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Samsung Evo 240 |
| Test #94,298 - 9/10/24 10:00 am | |
|---|---|
| Score: | 50,543 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital SN520 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | WDC CLSN520SDAPNUW-256G-1022 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Pi5 WD 256GB NVME HAT |
| Test #94,296 - 9/10/24 9:36 am | |
|---|---|
| Score: | 2,147 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Corsair Neutron Series |
| Board: | Orange Pi Zero 2 |
| Device: | Corsair NeutronSSD |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Cosair Neutron 128GB |
| Test #94,285 - 9/10/24 6:45 am | |
|---|---|
| Score: | 57,373 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar NM620 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Lexar SSDNM620256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #94,276 - 9/10/24 12:52 am | |
|---|---|
| Score: | 36,642 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital SN520 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | WDC PCSN520NVMeWDC128GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #94,274 - 9/9/24 8:57 pm | |
|---|---|
| Score: | 60,658 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Corsair MP600 Core Mini |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Corsair MP600COREMINI |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Corsair MP600 CORE Mini 2TB on Pi Official NVME hat |
| Test #94,271 - 9/9/24 5:53 pm | |
|---|---|
| Score: | 41,267 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Micron 2450 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Micron 2450NVMe256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Micron 256GB |
| Test #94,269 - 9/9/24 4:37 pm | |
|---|---|
| Score: | 51,922 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston NV2 M.2 NVMe |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston SNV2S1000G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | nvme |
| Test #94,266 - 9/9/24 4:18 pm | |
|---|---|
| Score: | 49,541 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Patriot P300 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Patriot M.2P3001024GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #94,265 - 9/9/24 3:11 pm | |
|---|---|
| Score: | 19,634 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix BC901 M.2 NVMe |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | SKHynix BC901NVMeSK256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | NVMe SSD on Orange Pi 5 |
| Test #94,255 - 9/9/24 11:56 am | |
|---|---|
| Score: | 51,000 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix BC711 M.2 NVMe |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SKHynix BC711NVMeSK128GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | SK hynix BC711 128GB NVMe drive on Pi 5 using Hatdrive! BM1L PCI base |
| Test #94,249 - 9/9/24 10:40 am | |
|---|---|
| Score: | 4,327 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Team MS30 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Team TM8PS7128G |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Test #94,248 - 9/9/24 10:39 am | |
|---|---|
| Score: | 16,024 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | KingSpec NE Series |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | KingSpec NE-2562242 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #94,245 - 9/9/24 10:22 am | |
|---|---|
| Score: | 36,612 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital SN520 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | WDC PCSN520NVMeWDC128GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |