To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #93,525 - 8/26/24 10:56 pm | |
|---|---|
| Score: | 58,837 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Micron 2400 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Micron 2400MTFDKBK2T0QFM |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #93,520 - 8/26/24 6:11 pm | |
|---|---|
| Score: | 47,210 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM991 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung MZ9LQ512HBLU-00BVL |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #93,518 - 8/26/24 4:03 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,793 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston OEM RBU-SNS mSATA |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Kingston RBU-SNS4151S332 |
| Class: | SSD (mSATA) |
| Note: | RBU-SNS4151S332GG2 KINGSTON |
| Test #93,517 - 8/26/24 3:11 pm | |
|---|---|
| Score: | 60,682 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix BC901 M.2 NVMe |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SKHynix BC901NVMeSK512GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #93,509 - 8/26/24 12:50 pm | |
|---|---|
| Score: | 18,058 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM991 M.2 NVMe Series |
| Board: | Radxa ROCK Pi 4SE |
| Device: | Samsung PM991aNVMeSamsung512GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #93,508 - 8/26/24 12:41 pm | |
|---|---|
| Score: | 62,490 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P3 Plus M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT1000P3PSSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Crucial1tb |
| Test #93,505 - 8/26/24 11:50 am | |
|---|---|
| Score: | 41,976 |
| User: | gul |
| Brand: | Transcend MTE Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Transcend TS256GMTE300S |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Transcend PCIe SSD 300S Gen3 x4 on Pi 5 using PineBoards HatDrive! Nano (PCIe Gen3 activated) |
| Test #93,504 - 8/26/24 11:44 am | |
|---|---|
| Score: | 34,869 |
| User: | gul |
| Brand: | Transcend MTE Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Transcend TS256GMTE300S |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Transcend PCIe SSD 300S Gen 3 x4 256GB on Pi 5 using PineBoards HatDrive! Nano |
| Test #93,500 - 8/26/24 10:21 am | |
|---|---|
| Score: | 13,955 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intenso SSDSataIII Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Intenso SSDSataIII |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #93,499 - 8/26/24 10:11 am | |
|---|---|
| Score: | 5,856 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Z400s M.2 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SD8SNAT128G1002 |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | Kingston A400 SSD on Pi 4 using StarTech SATA to USB adapter |
| Test #93,494 - 8/26/24 7:55 am | |
|---|---|
| Score: | 8,843 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400M Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Kingston SA400M8240G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | mypi-ssd-setup |
| Test #93,490 - 8/26/24 6:59 am | |
|---|---|
| Score: | 19,395 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM991 M.2 NVMe Series |
| Board: | Radxa ROCK Pi 4SE |
| Device: | Samsung MZALQ256HAJD-000L1 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #93,484 - 8/26/24 5:52 am | |
|---|---|
| Score: | 5,459 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung CM871 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung MZNLF128HCHP-000H1 |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | Samsung 128 GB on USB3 |
| Test #93,483 - 8/26/24 5:45 am | |
|---|---|
| Score: | 34,974 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM961 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung MZVLW256HEHP-00000 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | RPiServer |
| Test #93,480 - 8/26/24 4:59 am | |
|---|---|
| Score: | 51,357 |
| User: | chrisk |
| Brand: | Netac M.2 NVMe SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Netac NVMeSSD512GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Netac N930ES M.2 NVMe on Pi 5 using PCI hat |
| Test #93,479 - 8/26/24 4:56 am | |
|---|---|
| Score: | 36,969 |
| User: | fanxiang |
| Brand: | Fanxiang S501 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Fanxiang S501256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #93,478 - 8/26/24 1:45 am | |
|---|---|
| Score: | 59,658 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston NV2 M.2 NVMe |
| Board: | Orange Pi 5 Plus |
| Device: | Kingston SNV2S500G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #93,477 - 8/26/24 1:27 am | |
|---|---|
| Score: | 14,188 |
| User: | $loth |
| Brand: | Intel Pro 2500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Intel SSDSC2BF180A5L |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Intel SSD Pro 2500 Series on Pi 5 using SATA to USB 3 adapter |
| Test #93,473 - 8/25/24 9:04 pm | |
|---|---|
| Score: | 52,331 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Silicon Power A60 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SP M.2PCIeSSD |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #93,470 - 8/25/24 8:39 pm | |
|---|---|
| Score: | 26,671 |
| User: | Jerry |
| Brand: | Samsung PM871 M.2 Series |
| Board: | 80MK |
| Device: | Samsung MZNLN256HCHP-000L2 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Hey ur fav overclocker J-to-the-E-to-the-RRY is back in the hizzay ready to get bizz-ay. Keep it swaggy I got the BAGGY. Im using badger and beaver parts to cool my ComputAAAAA |