To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #92,899 - 8/14/24 6:02 pm | |
|---|---|
| Score: | 63,018 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Sabrent Rocket 4.0 Plus |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Sabrent SB-RKT4P-500 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Sabrent 500GB Rocket 4 Plus on Pi 5 using Geekworm X1012 pcie gen3 |
| Test #92,898 - 8/14/24 5:59 pm | |
|---|---|
| Score: | 44,627 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Sabrent Rocket 4.0 Plus |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Sabrent SB-RKT4P-500 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Sabrent 500GB Rocket 4 Plus on Pi 5 using Geekworm X1012 POE+NVME Shield pcie2 |
| Test #92,896 - 8/14/24 4:12 pm | |
|---|---|
| Score: | 51,870 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Silicon Power A60 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SP M.2PCIeSSD |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | nvme |
| Test #92,895 - 8/14/24 3:06 pm | |
|---|---|
| Score: | 60,765 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Sabrent Rocket |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Sabrent SB-2130-1TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | 20240814 Sabrent SSD test #2 |
| Test #92,893 - 8/14/24 2:32 pm | |
|---|---|
| Score: | 46,970 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Silicon Power A60 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SP M.2PCIeSSD |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #92,890 - 8/14/24 12:48 pm | |
|---|---|
| Score: | 39,085 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Inland TN320 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Inland TN320NVMeSSD |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Inland 128GB M.2 Gen 2 Pcie |
| Test #92,887 - 8/14/24 12:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 47,296 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Patriot P310 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Patriot M.2P310240GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | test |
| Test #92,883 - 8/14/24 11:53 am | |
|---|---|
| Score: | 57,876 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kioxia Exceria G2 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kioxia EXCERIAG2SSD |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Note: | NVMe_Boot_Config |
| Test #92,875 - 8/14/24 11:15 am | |
|---|---|
| Score: | 6,243 |
| User: | kvgsqtii |
| Brand: | SanDisk X400 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk X4002.57MM128GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | RPI4b - USB SSD |
| Test #92,871 - 8/14/24 10:49 am | |
|---|---|
| Score: | 59,904 |
| User: | gdalfovo |
| Brand: | Netac M.2 NVMe SSD |
| Board: | RK3588 OPi 5 Max |
| Device: | Netac NVMeSSD500GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Orange Pi 5 Max Netac 3000 |
| Test #92,864 - 8/14/24 9:01 am | |
|---|---|
| Score: | 61,710 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P3 Plus M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT500P3PSSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | crucial_p3_plus |
| Test #92,863 - 8/14/24 8:42 am | |
|---|---|
| Score: | 6,263 |
| User: | kvgsqtii |
| Brand: | SanDisk X400 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk X4002.57MM128GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | pi4b usb ssd |
| Test #92,862 - 8/14/24 8:36 am | |
|---|---|
| Score: | 43,505 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AData XPG SX8200 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | AData SX8200NP |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | SSS |
| Test #92,855 - 8/14/24 8:06 am | |
|---|---|
| Score: | 51,843 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 970 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD970EVO250GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung 970 m.2 |
| Test #92,853 - 8/14/24 7:42 am | |
|---|---|
| Score: | 39,775 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Fikwot FN501 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Fikwot FN501Pro250GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #92,849 - 8/14/24 7:18 am | |
|---|---|
| Score: | 8,048 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Patriot P300 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Patriot M.2P300128 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | PI4 4gb- USB - NVME Patriot P300 128GB |
| Test #92,845 - 8/14/24 5:47 am | |
|---|---|
| Score: | 52,984 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kioxia OEM PCIe NVMe SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kioxia BG6512GB |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Note: | bg6 |
| Test #92,827 - 8/14/24 2:30 am | |
|---|---|
| Score: | 58,343 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Corsair MP600 Mini |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Corsair MP600MINI |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #92,823 - 8/14/24 12:13 am | |
|---|---|
| Score: | 48,802 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY CS1030 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | PNY CS1030250GBSSD |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | PNY 256GB |
| Test #92,821 - 8/13/24 11:54 pm | |
|---|---|
| Score: | 53,461 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Union Memory Systems AM630 SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | UMIS RPJTJ256MGE1QDY |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |