To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #64,256 - 11/16/22 11:09 am | |
|---|---|
| Score: | 6,632 |
| User: | M.2 NGFF SSD SATA a USB 3.0rulls |
| Brand: | OSCOO M.2 NVMe SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | OSCOO M.2128GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Oscoo ON800 M.2 2280 NGFF SSD on Pi4 using |
| Test #64,244 - 11/15/22 10:36 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,111 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400M Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Kingston SA400M8120G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #64,243 - 11/15/22 6:30 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,197 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 870 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung SSD870EVO250GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #64,242 - 11/15/22 5:41 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,650 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 830 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung SSD830Series |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #64,240 - 11/15/22 2:58 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,554 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Blue M.2 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | WDC WDS100T2B0B |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | 1TB WD Blue M.2 SSD in Sabrent USB3.0 caddy on Pi4 |
| Test #64,234 - 11/15/22 9:09 am | |
|---|---|
| Score: | 2,484 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intel 520 Series |
| Board: | Orange Pi Zero 2 |
| Device: | Intel SSDSC2CW120A3 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | SSD |
| Test #64,233 - 11/15/22 8:19 am | |
|---|---|
| Score: | 6,788 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial MX100 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Crucial CT256MX100SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Kingston A400 SSD on Pi 4 using StarTech SATA to USB adapter |
| Test #64,232 - 11/15/22 8:04 am | |
|---|---|
| Score: | 8,567 |
| User: | MrCoffeeNerves |
| Brand: | Unidentified Realtek RTL9210B-CG Adapter |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Realtek RTL9210B-CG |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Inland QN322, Inland M.2 SATA/NVMe enclosure, Saillin 10Gbps USB adapter |
| Test #64,226 - 11/14/22 10:44 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,911 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM871 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung MZNLN128HAHQ-000H1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #64,225 - 11/14/22 10:31 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,798 |
| User: | MrCoffeeNerves |
| Brand: | Samsung PM871 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung MZNLN128HAHQ-000H1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Samsung 128GB SATA NVMe, Inland M.2 SATA/NVMe adaper, Saillin USB adapter. |
| Test #64,224 - 11/14/22 10:26 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,806 |
| User: | MrCoffeeNerves |
| Brand: | Samsung PM871 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung MZNLN128HAHQ-000H1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Samsung 128GB NVMe, Inland SATA/NVMe enclosure, Saillin 10Gbps adapter, 2.0Ghz OC |
| Test #64,222 - 11/14/22 4:59 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,899 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Unidentified Realtek RTL9210B-CG Adapter |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Realtek RTL9210B-CG |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #64,221 - 11/14/22 4:32 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,026 |
| User: | horswall |
| Brand: | Samsung 850 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung SSD850EVO250GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Samsung SSD 850 EVO 250GB on Pi 4 using StarTech SATA to USB adapter |
| Test #64,219 - 11/14/22 4:01 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,729 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Unidentified Realtek RTL9210B-CG Adapter |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Realtek RTL9210B-CG |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #64,217 - 11/14/22 2:39 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,833 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 2B 1.1 |
| Device: | Kingston SA400S37240G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Kingston A400 240GB SSD on Pi 2B 1.1 using SATA to USB adapter |
| Test #64,206 - 11/14/22 7:04 am | |
|---|---|
| Score: | 15,656 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital SN570 |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.0 |
| Device: | WDC BlueSN5701TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #64,201 - 11/14/22 6:07 am | |
|---|---|
| Score: | 2,577 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Patriot Burst Elite Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Patriot BurstElite |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #64,199 - 11/14/22 4:02 am | |
|---|---|
| Score: | 6,867 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 860 EVO M.2 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung SSD860EVOM.2250GB |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | generic ssd |
| Test #64,198 - 11/14/22 3:31 am | |
|---|---|
| Score: | 2,823 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 750 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Samsung SSD750EVO120GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #64,197 - 11/14/22 12:00 am | |
|---|---|
| Score: | 23,960 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar NS100 |
| Board: | ASUS ROG Strix B250-F Gaming |
| Device: | Lexar 128GBSSD |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | 1st Test |