To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #64,013 - 11/6/22 2:09 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,302 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial BX500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Crucial CT240BX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Crucial BX500 |
| Test #64,010 - 11/6/22 10:12 am | |
|---|---|
| Score: | 16,271 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P3 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.0 |
| Device: | Crucial CT500P3SSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Raspberry Pi cm4 with 512GB Crucial NVME |
| Test #64,008 - 11/6/22 9:45 am | |
|---|---|
| Score: | 5,880 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Team MS30 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Team TM8PS7256G |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | TeamGroup MS30 256GB with SLC Cache 3D NAND TLC M.2 2280 SATA III Internal M.2 SSD in an Argon ONE M.2 SATA Expansion Board (with B-Key and B+M-Keys Support) on Raspberry Pi 4B-1.1 |
| Test #64,006 - 11/6/22 7:55 am | |
|---|---|
| Score: | 6,161 |
| User: | jbf |
| Brand: | Intel 313 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Intel SSDSA2M160G2GC |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Intel SSDSA2M160G2GC 2.5 3Gb/s SATA SSD 160G 5V 1A - SATA II on Pi 4B 1.5 using Sabrent Ultra Slim USB 3.0 to 2.5-Inch SATA External Aluminum Hard Drive Enclosure (EC-UK30) No Quirks |
| Test #64,003 - 11/6/22 7:32 am | |
|---|---|
| Score: | 4,286 |
| User: | jbf |
| Brand: | Intel 313 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Intel SSDSA2M160G2GC |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Intel SSDSA2M160G2GC 2.5 3Gb/s SATA SSD 160G 5V 1A - SATA II on Pi 4B 1.5 using Sabrent Ultra Slim USB 3.0 to 2.5-Inch SATA External Aluminum Hard Drive Enclosure (EC-UK30) |
| Test #63,999 - 11/6/22 12:56 am | |
|---|---|
| Score: | 6,141 |
| User: | cojocarule |
| Brand: | Patriot Burst Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Patriot Burst |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | PatriotSSD |
| Test #63,992 - 11/5/22 6:49 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,822 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Argon Forty M.2 SATA Pi Enclosure |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Argon Forty |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | Samsung 960EVO |
| Test #63,990 - 11/5/22 5:36 pm | |
|---|---|
| Score: | 4,516 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Verbatim Vi550 SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Verbatim Vi550S3 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #63,987 - 11/5/22 4:49 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,253 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial MX500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Crucial CT500MX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #63,980 - 11/5/22 2:00 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,511 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | KingSpec NT Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | KingSpec NT-128 |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Test #63,979 - 11/5/22 1:29 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,257 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | KingSpec NT Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | KingSpec NT-128 |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Test #63,974 - 11/5/22 6:22 am | |
|---|---|
| Score: | 5,704 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400M Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SA400M8120G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #63,973 - 11/5/22 5:20 am | |
|---|---|
| Score: | 7,025 |
| User: | xela |
| Brand: | Fanxiang S101 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Fanxiang S101256GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Fanxiang S101 256GB SSD with iitrust USB 3.0 to SATA Adapter Cable |
| Test #63,972 - 11/5/22 5:13 am | |
|---|---|
| Score: | 8,046 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend MTS Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Transcend TS128GMTS430S |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Test #63,966 - 11/4/22 7:17 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,620 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Green |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | WDC WDS120G2G0A-00JH |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | WD Green SSD on Pi 4 using SATA to USB 3.0 adapter |
| Test #63,965 - 11/4/22 6:42 pm | |
|---|---|
| Score: | 9,056 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Kingston SA400S37120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | SSD Kingston |
| Test #63,962 - 11/4/22 3:37 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,428 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial BX500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Crucial CT240BX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #63,959 - 11/4/22 12:32 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,758 |
| User: | olliko |
| Brand: | Intel 545s M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Intel SSDSCKKR128G8 |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Test #63,958 - 11/4/22 11:28 am | |
|---|---|
| Score: | 18,399 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 840 EVO |
| Board: | FUJITSU Futro S740 |
| Device: | Samsung SSD840EVO120GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Fujitsu S740 |
| Test #63,954 - 11/4/22 8:44 am | |
|---|---|
| Score: | 6,461 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SA400S37240G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Kingston AS400 240GB Pi4b ver1.1 Sata to USB Spektra OS Twister32 Zram aprox 2GB |