To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #63,939 - 11/3/22 8:19 am | |
|---|---|
| Score: | 5,681 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | WINTEN WT100 SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | WINTEN WT100-120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #63,933 - 11/2/22 6:34 pm | |
|---|---|
| Score: | 10,137 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | InnoDisk M.2 SATA SSD |
| Board: | FUJITSU Futro S740 |
| Device: | InnoDisk DEM24-16GM41BC1DC-PC |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Test #63,932 - 11/2/22 6:28 pm | |
|---|---|
| Score: | 10,450 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | InnoDisk M.2 SATA SSD |
| Board: | FUJITSU Futro S740 |
| Device: | InnoDisk DEM24-16GM41BC1DC-PC |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | Fujitsu S740 + Innodisk DEM24-16GM41BC1DC-PC |
| Test #63,931 - 11/2/22 4:47 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,016 |
| User: | Inselmann |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Kingston SA400S37240G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Kingston A400 SSD on Pi 4 using StarTech SATA to USB adapter |
| Test #63,928 - 11/2/22 2:42 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,529 |
| User: | HoCh |
| Brand: | Kioxia Exceria 2.5" SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Kioxia EXCERIASATASSD |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | SSD Kioxia SATA 256GB in RshTech USB 3.0 HDD docking Station on Raspberry Pi 4 with 8GB RAM |
| Test #63,919 - 11/2/22 7:34 am | |
|---|---|
| Score: | 7,539 |
| User: | MrCoffeeNerves |
| Brand: | Kingston SSDNow V300 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Kingston SV300S37A120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #63,905 - 11/1/22 6:55 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,556 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Goodram CX300 |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Goodram SSDPR-CX300-120 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Goodram CX300 120GB SSD on Pi3B v1.2 |
| Test #63,888 - 11/1/22 2:41 am | |
|---|---|
| Score: | 1,751 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Kingston SA400S37240G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Kingston A400 SSD Interne SSD 2.5 Zoll SATA Rev 3.0, 240GB - SA400S37/240G |
| Test #63,887 - 10/31/22 8:02 pm | |
|---|---|
| Score: | 14,003 |
| User: | jchambers |
| Brand: | Kioxia OEM PCIe NVMe SSD |
| Board: | Radxa ROCK Pi 4C+ |
| Device: | Kioxia KBG40ZNS128GNVMeKIOXIA128GB |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Note: | Rock Pi 4C Plus Review + SSD Booting Guide |
| Test #63,882 - 10/31/22 7:34 am | |
|---|---|
| Score: | 7,239 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400M Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Kingston SA400M8240G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #63,875 - 10/30/22 2:04 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,864 |
| User: | Michele |
| Brand: | Crucial MX300 Series |
| Board: | ODROID XU4 |
| Device: | Crucial CT525MX300SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Crucial MX200 on Odroid XU4 using StarTech SATA to USB adapter |
| Test #63,864 - 10/30/22 6:24 am | |
|---|---|
| Score: | 8,417 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Green |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | WDC WDS120G1G0A |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | ssdWD |
| Test #63,863 - 10/30/22 6:08 am | |
|---|---|
| Score: | 8,319 |
| User: | olliko |
| Brand: | Kingston A400M Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SA400M8240G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #63,859 - 10/30/22 5:43 am | |
|---|---|
| Score: | 7,281 |
| User: | olliko |
| Brand: | Kingston A400M Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SA400M8240G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #63,854 - 10/30/22 4:36 am | |
|---|---|
| Score: | 6,920 |
| User: | Bobobovic |
| Brand: | Kingston A400M Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SA400M8240G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Kingston model: SA400M8240G mSATA in Argon one |
| Test #63,849 - 10/30/22 3:38 am | |
|---|---|
| Score: | 5,087 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 840 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung SSD840Series |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | random samsung ssd with random usb to sata adapter |
| Test #63,847 - 10/29/22 11:12 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,059 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SSDNow V300 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Kingston SV300S37A120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #63,840 - 10/29/22 11:35 am | |
|---|---|
| Score: | 7,455 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SA400S37240G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Kingstone A400 240GB SSD on Pi 4b 2GB using Spektra SATA to USB adapter OS Twister 32 on USB3 Zram activated |
| Test #63,837 - 10/29/22 11:17 am | |
|---|---|
| Score: | 7,655 |
| User: | ea1cj |
| Brand: | Samsung 860 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung SSD860EVO250GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Samsung 860 EVO on Pi 4 Startech SATA USB 3 |
| Test #63,836 - 10/29/22 10:04 am | |
|---|---|
| Score: | 7,164 |
| User: | bubbles the fish |
| Brand: | AData SU630 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | AData SU630 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Adata SU630 on RP4 with Other World Computing sata adapter PA023U3 |