To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #63,835 - 10/29/22 9:48 am | |
|---|---|
| Score: | 25,030 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | HP EX900 Series |
| Board: | Radxa ROCK 5B |
| Device: | HP SSDEX900250GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | HP EX900 M.2 SSD 250GB |
| Test #63,827 - 10/29/22 1:42 am | |
|---|---|
| Score: | 7,074 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Goodram CX400 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Goodram SSDPR-CX400-256-G2 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | GoodRam cx400 v2 SSD on Pi4 8GB |
| Test #63,818 - 10/28/22 8:55 am | |
|---|---|
| Score: | 2,723 |
| User: | htop |
| Brand: | Samsung 980 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung SSD980250G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | thop |
| Test #63,817 - 10/28/22 7:10 am | |
|---|---|
| Score: | 8,117 |
| User: | EWC |
| Brand: | Samsung 980 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung SSD980500G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Sammy960 |
| Test #63,803 - 10/27/22 7:26 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,750 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Green |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | WDC WDS240G2G0A-00JH30 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #63,798 - 10/27/22 12:26 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,228 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Patriot Viper VPN100 |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.0 |
| Device: | Patriot ViperM.2VPN100 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | CM4 8GB, PCIE USB CARD, Patriot Viper NVME in USB enclosure |
| Test #63,797 - 10/27/22 12:01 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,965 |
| User: | Grupo SIIT |
| Brand: | Crucial BX500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Crucial CT120BX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #63,790 - 10/27/22 7:46 am | |
|---|---|
| Score: | 7,410 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra II |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SDSSDHII120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #63,787 - 10/27/22 3:53 am | |
|---|---|
| Score: | 16,037 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Inland PCIe NVMe SSD |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.1 |
| Device: | Inland PCIeSSD |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Note: | StrictFish 256GB on PI CM4-IOBASE-B |
| Test #63,783 - 10/27/22 12:39 am | |
|---|---|
| Score: | 34,291 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intel DC P3500 Series |
| Board: | HP ProLiant DL325 Gen10 Plus |
| Device: | Intel SSDPE2MX020T4F |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | 123 |
| Test #63,778 - 10/26/22 8:48 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,185 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra II |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SDSSDHII120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #63,777 - 10/26/22 8:24 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,232 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400M Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Kingston SA400M8240G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | zeus-ssd |
| Test #63,776 - 10/26/22 8:22 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,323 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra II |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SDSSDHII120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #63,771 - 10/26/22 5:39 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,420 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra II |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SDSSDHII120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #63,764 - 10/26/22 1:21 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,952 |
| User: | webgate |
| Brand: | Transcend MSA Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Transcend TS128GMSA230S |
| Class: | SSD (mSATA) |
| Test #63,759 - 10/26/22 8:35 am | |
|---|---|
| Score: | 20,609 |
| User: | Merocle |
| Brand: | Samsung 960 Pro |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.0 |
| Device: | Samsung SSD960PRO512GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Compute Blade RC2 2.5 GHz |
| Test #63,757 - 10/26/22 8:29 am | |
|---|---|
| Score: | 21,163 |
| User: | Merocle |
| Brand: | Samsung 960 Pro |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.0 |
| Device: | Samsung SSD960PRO512GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Compute Blade 2450MHz |
| Test #63,755 - 10/26/22 8:21 am | |
|---|---|
| Score: | 20,313 |
| User: | Merocle |
| Brand: | Samsung 960 Pro |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.0 |
| Device: | Samsung SSD960PRO512GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Compute Blade RC2, 2.4Ghz, custom cooling |
| Test #63,754 - 10/26/22 7:27 am | |
|---|---|
| Score: | 2,435 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial BX500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Crucial CT240BX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | PiOraneSSDRaspiPi-SSD |
| Test #63,753 - 10/26/22 7:26 am | |
|---|---|
| Score: | 2,198 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intenso SSDSataIII Series |
| Board: | Orange Pi Zero |
| Device: | Intenso SSDSATAIII |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | PiOrangeSSD |