To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #63,416 - 10/13/22 9:48 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,228 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 970 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung SSD970PRO512GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung 970 Pro NVMe on Pi 4 2GB using Inateck NvMe to USB adapter |
| Test #63,415 - 10/13/22 7:40 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,307 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Timetec SD07 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Timetec SD07 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Timetec SD07 SSD on Pi 4 using Unitek SATA to USB adapter |
| Test #63,414 - 10/13/22 7:32 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,609 |
| User: | T3chiT3chie77 |
| Brand: | Timetec SD07 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Timetec SD07 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Timetec SD07 SSd on Pi 4 using iocrest 2.5 SSD/HD enclosure |
| Test #63,413 - 10/13/22 5:29 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,219 |
| User: | Texas_Scot |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Kingston SA400S37240G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Kingston SSD in UGreen enclosure |
| Test #63,412 - 10/13/22 4:25 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,491 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | OWC Mercury Electra 6G |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | OWC MercuryElectra6GSSD |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #63,411 - 10/13/22 4:18 pm | |
|---|---|
| Score: | 733 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 840 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung SSD840PROSeries |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #63,410 - 10/13/22 3:25 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,410 |
| User: | qazwsx |
| Brand: | Samsung 830 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung SSD830Series |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #63,408 - 10/13/22 12:47 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,587 |
| User: | virpi |
| Brand: | Samsung 840 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung SSD840EVO120GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Samsung 840 EVO |
| Test #63,407 - 10/13/22 12:19 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,191 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial MX500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Crucial CT2000MX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Crucial MX500 on USB 2.0 - SATA adapter on Pi 4 |
| Test #63,401 - 10/13/22 10:31 am | |
|---|---|
| Score: | 8,463 |
| User: | draco |
| Brand: | SanDisk Ultra II |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SDSSDH2256G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | [A[BSanDisk ssd utra + sata ugreen usb [F[B[F[B[D3.1 |
| Test #63,399 - 10/13/22 9:32 am | |
|---|---|
| Score: | 8,117 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400M Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Kingston SA400M8240G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | uname -a |
| Test #63,398 - 10/13/22 8:12 am | |
|---|---|
| Score: | 4,720 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SSD Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SSDPLUS1000GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Sandisk SSD plus on Pi 4 using Ugren SATA to USB adapter |
| Test #63,397 - 10/13/22 4:35 am | |
|---|---|
| Score: | 4,217 |
| User: | Celt |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Kingston SA400S37960G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Kingston A400 SSD on Pi 4 using StarTech SATA to USB adapter |
| Test #63,396 - 10/13/22 3:32 am | |
|---|---|
| Score: | 6,487 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Green |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | WDC WDS120G2G0A-00JH30 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | wd green - UGreen USB C 2.5 HDD Enclosure |
| Test #63,393 - 10/12/22 4:42 pm | |
|---|---|
| Score: | 9,052 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial MX500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Crucial CT500MX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Crucial MX500 Startech usb3 to SATA |
| Test #63,391 - 10/12/22 1:11 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,176 |
| User: | skogssnoken |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Kingston SA400S37120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | RPI3B+ with Kingston A400 120GB SSD |
| Test #63,385 - 10/12/22 9:54 am | |
|---|---|
| Score: | 5,196 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Apple TS Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Apple SSDTS512C |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Test #63,383 - 10/12/22 7:55 am | |
|---|---|
| Score: | 4,243 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Unidentified Realtek RTL9210B-CG Adapter |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Realtek RTL9210B-CG |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #63,380 - 10/12/22 6:43 am | |
|---|---|
| Score: | 6,208 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intenso SSDSataIII Series |
| Board: | Lenovo 3000 C Series C200 |
| Device: | Intenso |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | c200 |
| Test #63,377 - 10/12/22 4:54 am | |
|---|---|
| Score: | 44,711 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P1 M.2 Series |
| Board: | MSI B450M PRO-VDH Max |
| Device: | Crucial CT500P1SSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |