To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #63,293 - 10/8/22 9:09 am | |
|---|---|
| Score: | 7,721 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.1 |
| Device: | Kingston SA400S37480G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Kingston A400 on Pi 400 using UGREEN UBS 3.1 Adapter Case |
| Test #63,291 - 10/8/22 8:59 am | |
|---|---|
| Score: | 9,029 |
| User: | webgate |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Kingston SA400S37240G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Kingston A400 SSD on Pi 4 using StarTech SATA to USB adapter |
| Test #63,290 - 10/8/22 6:49 am | |
|---|---|
| Score: | 7,930 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AData SU650 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | AData SU650 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | ADATA SU650 SSD on Pi 4 using jsaux sata usb3 adapter |
| Test #63,289 - 10/8/22 4:38 am | |
|---|---|
| Score: | 7,644 |
| User: | webgate |
| Brand: | Intenso SSDSataIII Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Intenso SSD |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | intenso 128gb |
| Test #63,288 - 10/8/22 2:04 am | |
|---|---|
| Score: | 7,373 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend MTS Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Transcend TS256GMTS400 |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Test #63,285 - 10/7/22 9:37 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,764 |
| User: | karaiskos |
| Brand: | Kingston A400M Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Kingston SA400M8240G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #63,279 - 10/7/22 3:37 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,848 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial MX500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Crucial CT250MX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Crucial MX500 250 GB SSD on Pi 4 Model B |
| Test #63,273 - 10/7/22 2:33 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,844 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Gigabyte M.2 NVMe SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Gigabyte GP-GSM2NE3256GNTD |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #63,268 - 10/7/22 10:50 am | |
|---|---|
| Score: | 34,721 |
| User: | netaoo |
| Brand: | Team MP34 Series |
| Board: | Lenovo ThinkCentre M75 Tiny |
| Device: | Team TM8FP4002T |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | TeamGroup MP34 2TB Gen 3 |
| Test #63,267 - 10/7/22 10:21 am | |
|---|---|
| Score: | 2,099 |
| User: | prus |
| Brand: | Samsung 870 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Samsung SSD870EVO250GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | samsung evo 970 on pi 3 b+ USB SSD |
| Test #63,265 - 10/7/22 6:09 am | |
|---|---|
| Score: | 2,772 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Gigabyte 2.5" SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Gigabyte GP-GSTFS31240GNTD |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | SSD GigaByte 240 |
| Test #63,263 - 10/7/22 4:31 am | |
|---|---|
| Score: | 7,181 |
| User: | webgate |
| Brand: | Gigabyte M.2 NVMe SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Gigabyte GP-GSM2NE3256GNTD |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | webgate |
| Test #63,260 - 10/7/22 3:47 am | |
|---|---|
| Score: | 6,932 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend MTS Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Transcend TS256GMTS400 |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Test #63,259 - 10/7/22 3:45 am | |
|---|---|
| Score: | 8,134 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SSD Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SDSSDA240G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #63,258 - 10/7/22 2:06 am | |
|---|---|
| Score: | 7,058 |
| User: | webgate |
| Brand: | Apacer AS2280P4 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Apacer AS2280P41TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | axagon nvme sata usb |
| Test #63,256 - 10/7/22 12:36 am | |
|---|---|
| Score: | 942 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AData SP600 |
| Board: | Orange Pi PC 2 |
| Device: | AData SP600 |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Test #63,253 - 10/6/22 11:58 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,373 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial BX500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Crucial CT120BX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | ok |
| Test #63,251 - 10/6/22 11:35 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,269 |
| User: | webgate |
| Brand: | Gigabyte M.2 NVMe SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Gigabyte GP-GSM2NE3256GNTD |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #63,249 - 10/6/22 9:53 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,343 |
| User: | webgate |
| Brand: | Apacer AS2280P4 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Apacer AS2280P41TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | AXAGON EEM2-UG2 USB |
| Test #63,247 - 10/6/22 8:24 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,719 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Silicon Power A55 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SP SolidStateDisk |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | mv |