To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #62,992 - 9/24/22 10:05 am | |
|---|---|
| Score: | 5,442 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SSD Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SDSSDA120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #62,988 - 9/24/22 7:41 am | |
|---|---|
| Score: | 6,404 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400M Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SA400M8120G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Kingston SSDNow A400 M.2 SSD using DELTACO USB 3 M.2 adapter |
| Test #62,984 - 9/24/22 6:42 am | |
|---|---|
| Score: | 5,382 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kioxia Exceria 2.5" SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Kioxia EXCERIASATASSD |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Kioxia Exceria SSD on USB3 |
| Test #62,983 - 9/24/22 6:33 am | |
|---|---|
| Score: | 5,447 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial BX500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Crucial CT240BX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #62,981 - 9/24/22 5:35 am | |
|---|---|
| Score: | 6,507 |
| User: | adih92 |
| Brand: | LITEON M.2 OEM L Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | LITEON LSS-32L6G-HP |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | SamsungSSD |
| Test #62,980 - 9/24/22 5:18 am | |
|---|---|
| Score: | 7,718 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 970 EVO Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung SSD970EVOPlus500GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #62,963 - 9/23/22 9:06 pm | |
|---|---|
| Score: | 4,817 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SSD Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SDSSDA120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | SanDisk SSD Plus 120GB on Pi 4 using Orico SATA to USB 6 GBPs transx |
| Test #62,962 - 9/23/22 6:31 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,724 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SSD Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SDSSDA120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | sandisk |
| Test #62,961 - 9/23/22 6:24 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,691 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba XG5 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Toshiba KXG50ZNV256GNVMe256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | nvme |
| Test #62,959 - 9/23/22 5:23 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,304 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Kingston SA400S37240G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | a |
| Test #62,958 - 9/23/22 5:12 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,683 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Kingston SA400S37240G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | a |
| Test #62,957 - 9/23/22 2:39 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,338 |
| User: | RB |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Kingston SA400S37240G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Kingston A400 SSD on Pi 4 using StarTech SATA to USB |
| Test #62,956 - 9/23/22 12:01 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,631 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Orange Pi 3 LTS |
| Device: | Kingston SA400S37240G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #62,955 - 9/23/22 10:02 am | |
|---|---|
| Score: | 7,036 |
| User: | MaxIkar |
| Brand: | Western Digital Black SN770 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | WDC BLACKSN7702TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | WD SN770 2TB @ Raspberrypi $ with USB3HUB |
| Test #62,943 - 9/22/22 5:49 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,112 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital SN730 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | WDC PCSN730SDBPNTY-256G-1006 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | test |
| Test #62,939 - 9/22/22 1:02 pm | |
|---|---|
| Score: | 3,472 |
| User: | rookie701010 |
| Brand: | SanDisk SSD Plus |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.1 |
| Device: | SanDisk SSDPLUS240GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | SanDisk model: SSD PLUS 240GB |
| Test #62,938 - 9/22/22 1:00 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,759 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital SN730 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | WDC PCSN730SDBPNTY-256G-1006 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | test |
| Test #62,932 - 9/22/22 7:01 am | |
|---|---|
| Score: | 5,311 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 840 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung SSD840EVO250GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #62,929 - 9/22/22 4:59 am | |
|---|---|
| Score: | 8,846 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital SN730 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | WDC PCSN730SDBPNTY-256G-1006 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | test |
| Test #62,928 - 9/22/22 3:01 am | |
|---|---|
| Score: | 5,214 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 750 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung SSD750EVO120GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |