To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #62,921 - 9/21/22 3:24 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,670 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 870 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung SSD870EVO250GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #62,917 - 9/21/22 2:23 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,385 |
| User: | OWi |
| Brand: | Western Digital Blue SA510 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | WDC BlueSA5102.5250GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | WD Blue 510 SSD on Pi 4 using Sabrent |
| Test #62,911 - 9/21/22 10:09 am | |
|---|---|
| Score: | 6,160 |
| User: | fm348s |
| Brand: | Kingston A400M Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SA400M8120G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | PiHole-PI4-OC |
| Test #62,905 - 9/21/22 6:17 am | |
|---|---|
| Score: | 2,479 |
| User: | nibz78 |
| Brand: | Intel 313 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Intel SSDSA2M040G2GC |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #62,904 - 9/21/22 6:02 am | |
|---|---|
| Score: | 8,969 |
| User: | webgate |
| Brand: | Western Digital Blue SN500 NVMe |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | WDC WDS250G1B0C-00S6U0 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | cls |
| Test #62,903 - 9/21/22 5:52 am | |
|---|---|
| Score: | 2,524 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intel 313 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Intel SSDSA2M040G2GC |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | ssd-benchmark |
| Test #62,902 - 9/21/22 5:09 am | |
|---|---|
| Score: | 5,014 |
| User: | olliko |
| Brand: | Samsung PM851 mSATA Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung MZMTE128HMGR-000MV |
| Class: | SSD (mSATA) |
| Note: | SSDUSB |
| Test #62,899 - 9/20/22 10:54 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,015 |
| User: | ceeto |
| Brand: | Apple TS Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Apple SSDTS256C |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | Old Apple TS256C SSD on Pi 4 using UGreen sata->usb 3.1 adapter |
| Test #62,895 - 9/20/22 4:26 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,000 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial MX500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Crucial CT500MX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | test |
| Test #62,892 - 9/20/22 2:35 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,073 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 870 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung SSD870EVO2TB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #62,887 - 9/20/22 1:30 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,838 |
| User: | rookie701010 |
| Brand: | Samsung 850 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung SSD850EVO2TB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Samsung model: SSD 850 EVO 2TB |
| Test #62,886 - 9/20/22 12:55 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,136 |
| User: | Shadow128 |
| Brand: | Intenso Top M.2 SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Intenso SSD |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | Intenso 128GB m.2 SSD on Pi 4 |
| Test #62,885 - 9/20/22 12:49 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,440 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Kingston SA400S37240G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Kingston A400 SSD on Pi 4 using uGreen SATA to USB C adapter |
| Test #62,882 - 9/20/22 10:55 am | |
|---|---|
| Score: | 5,020 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Unidentified ASMedia SATA to USB Adapter |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | ASMedia USB3.0TOSATA |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | gude |
| Test #62,877 - 9/20/22 8:10 am | |
|---|---|
| Score: | 2,664 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial BX500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Crucial CT120BX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #62,871 - 9/20/22 12:30 am | |
|---|---|
| Score: | 15,532 |
| User: | werwolf.by |
| Brand: | Kingston NV1 M.2 NVMe |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.1 |
| Device: | Kingston SNVS250G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | CM4 8Gb eMMC Kingston SNVS250G on DeskPi Super6C #2 |
| Test #62,870 - 9/19/22 11:13 pm | |
|---|---|
| Score: | 16,243 |
| User: | werwolf.by |
| Brand: | Kingston NV1 M.2 NVMe |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.1 |
| Device: | Kingston SNVS250G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | CM4 8Gb eMMC Kingston SNVS250G on DeskPi Super6C |
| Test #62,868 - 9/19/22 6:40 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,629 |
| User: | webgate |
| Brand: | Gigabyte M.2 NVMe SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Gigabyte GP-GSM2NE3256GNTD |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #62,867 - 9/19/22 6:40 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,343 |
| User: | webgate |
| Brand: | Apacer AS2280P4 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Apacer AS2280P4256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #62,864 - 9/19/22 6:15 pm | |
|---|---|
| Score: | 15,084 |
| User: | jhauser14905 |
| Brand: | Crucial P2 M.2 Series |
| Board: | ODROID M1 |
| Device: | Crucial CT500P2SSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | ODroid M1 8GB RAM Crucial P2 500GB NVMe SSD Ubuntu 22.04 |