To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #62,781 - 9/16/22 11:43 am | |
|---|---|
| Score: | 7,428 |
| User: | T3chiT3chie77 |
| Brand: | Samsung 980 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung SSD980PRO |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung 980 Pro |
| Test #62,779 - 9/16/22 11:05 am | |
|---|---|
| Score: | 6,860 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 870 EVO |
| Board: | Khadas VIM4 |
| Device: | Samsung SSD870EVO1TB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Vim4 Samsung SSD |
| Test #62,778 - 9/16/22 11:01 am | |
|---|---|
| Score: | 7,637 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial MX500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Crucial CT250MX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Pi4 Crucial SSD |
| Test #62,776 - 9/16/22 10:36 am | |
|---|---|
| Score: | 7,698 |
| User: | webgate |
| Brand: | Samsung 850 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung SSD850EVO120GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #62,774 - 9/16/22 9:16 am | |
|---|---|
| Score: | 2,557 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SSDNow V300 |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Kingston SV300S37A240G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #62,772 - 9/16/22 7:52 am | |
|---|---|
| Score: | 4,858 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Green M.2 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | WDC WDS120G2G0B-00EPW0 |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Test #62,768 - 9/16/22 5:31 am | |
|---|---|
| Score: | 2,517 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Unidentified ASMedia SATA to USB Adapter |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | ASMedia USB3.0TOSATA |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | yoyo |
| Test #62,764 - 9/15/22 1:31 pm | |
|---|---|
| Score: | 9,320 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 850 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung SSD850EVO500GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Just cruising |
| Test #62,761 - 9/15/22 12:39 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,031 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial MX500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Crucial CT500MX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Crucial MX500 on Raspberry Pi4 with ASM1153 chipset adapter |
| Test #62,759 - 9/15/22 11:08 am | |
|---|---|
| Score: | 6,871 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 870 EVO |
| Board: | Khadas VIM4 |
| Device: | Samsung SSD870EVO1TB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Vim4 Samsung SSD |
| Test #62,758 - 9/15/22 10:52 am | |
|---|---|
| Score: | 6,876 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial MX500 Series |
| Board: | Khadas VIM4 |
| Device: | Crucial CT250MX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Vim4 Crucial SSD |
| Test #62,753 - 9/15/22 7:03 am | |
|---|---|
| Score: | 10,144 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Corsair Force MP510 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Corsair ForceMP510 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | MP510 480GB |
| Test #62,749 - 9/14/22 8:39 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,039 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 870 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung SSD870EVO1TB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Samsung Evo SSD |
| Test #62,743 - 9/14/22 2:14 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,380 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Blue SN550 NVMe |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | WDC WDS500G2B0C-00PXH0 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #62,742 - 9/14/22 2:08 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,422 |
| User: | Janneman |
| Brand: | Western Digital Blue SN550 NVMe |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | WDC WDS500G2B0C-00PXH0 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Raspberry Pi4B-8GB |
| Test #62,741 - 9/14/22 2:00 pm | |
|---|---|
| Score: | 20,305 |
| User: | Janneman |
| Brand: | Samsung 980 |
| Board: | ODROID M1 |
| Device: | Samsung SSD980500GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | ODROID-M1-8GB |
| Test #62,740 - 9/14/22 1:55 pm | |
|---|---|
| Score: | 75,876 |
| User: | gbschenkel |
| Brand: | Gigabyte AORUS M.2 NVMe SSD |
| Board: | ASUS TUF Sabertooth X99 |
| Device: | Gigabyte GP-ASM2NE6100TTTD |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #62,739 - 9/14/22 1:21 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,700 |
| User: | Jerry |
| Brand: | Patriot Blaze Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Patriot BlazeSSDATADevice |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #62,733 - 9/14/22 10:55 am | |
|---|---|
| Score: | 7,807 |
| User: | fm348s |
| Brand: | Kingston A400M Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Kingston SA400M8240G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | PI4-240GB-ADGuard-OC |
| Test #62,730 - 9/14/22 10:15 am | |
|---|---|
| Score: | 73,118 |
| User: | gbschenkel |
| Brand: | Gigabyte AORUS M.2 NVMe SSD |
| Board: | ASUS TUF Sabertooth X99 |
| Device: | Gigabyte GP-ASM2NE6100TTTD |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Gigabyte AORUS NVMe Gen4 SSD 1TB running on PCIe 3.0 Slot |