To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #62,415 - 9/4/22 2:41 am | |
|---|---|
| Score: | 8,815 |
| User: | rookie701010 |
| Brand: | SanDisk SSD Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SSDPLUS240GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | SanDisk SSD PLUS 240GB on JMicron JMS578 SATA 6Gb/s 152d:0578 with uas disabled as quirk |
| Test #62,413 - 9/3/22 10:35 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,724 |
| User: | azabache |
| Brand: | Unidentified Realtek RTL9210 Adapter |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Realtek RTL9210NVME |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Rpi4 nvme ssd |
| Test #62,412 - 9/3/22 10:12 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,114 |
| User: | MrCoffeeNerves |
| Brand: | Kingchuxing K525 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Kingchuxing 64GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | pi4 |
| Test #62,411 - 9/3/22 8:55 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,386 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 840 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung SSD840EVO250GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Samsung 840 EVO 2.5 250GB SATA SSD using Ugreen SATA to USB 3.0 adapter |
| Test #62,410 - 9/3/22 8:53 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,352 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 870 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung SSD870EVO500GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Samsung 870 EVO 2.5 500GB SATA SSD using Ugreen SATA to USB 3.0 adapter |
| Test #62,407 - 9/3/22 7:32 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,849 |
| User: | MrCoffeeNerves |
| Brand: | PNY CS900 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | PNY CS900240GBSSD |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | ssd pi4 |
| Test #62,405 - 9/3/22 5:14 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,974 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 950 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung SSD950PRO512GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung 950 Pro SSD on Pi 4B using Sabrent EC-SNVE M.2 to USB enclosure |
| Test #62,396 - 9/3/22 1:35 pm | |
|---|---|
| Score: | 10,210 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Unidentified ASMedia NVMe Adapter |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | ASMedia TASM236XNVME |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung EVO Plus Suptronics X873 patched FW to USB 3.0 adapter |
| Test #62,391 - 9/3/22 3:55 am | |
|---|---|
| Score: | 7,036 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | LITEON M.2 OEM L Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | LITEON L8H-128V2G-11M.22280128GB |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | Liteon M.2 |
| Test #62,390 - 9/3/22 3:36 am | |
|---|---|
| Score: | 8,099 |
| User: | StaticX |
| Brand: | Samsung 970 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.1 |
| Device: | Samsung SSD970EVO |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung 970 EVO Plus on Pi 400 using Icy Box IB-1817M-C31 USB 3.1 (Gen 2) Type-C NVMe to USB adapter |
| Test #62,388 - 9/3/22 3:08 am | |
|---|---|
| Score: | 7,094 |
| User: | rgrr |
| Brand: | AData SU630 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | AData SU630 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Pi 4 using A-Data SD600Q internals with Startech adapter via USB hub |
| Test #62,378 - 9/2/22 6:00 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,783 |
| User: | SWAGWARDOEDWARDOSWAGGGG |
| Brand: | SanDisk SSD Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SSDPLUS240GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | NESPI4 case I wrapp that jaun in aluminum foil cuz it be puttin out that RF like a MOE! Yall peep my mixtape, JAUNT FIRE STR8 FUEGO UP IN DIS PIECE YALL |
| Test #62,373 - 9/2/22 9:38 am | |
|---|---|
| Score: | 6,985 |
| User: | visar |
| Brand: | Toshiba OCZ TL100 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Toshiba TL100 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Toshiba TL100 SSD on Pi 4 using ASMedia AS1051E in DeskPi Pro case |
| Test #62,372 - 9/2/22 9:33 am | |
|---|---|
| Score: | 28,835 |
| User: | nyuuzyou |
| Brand: | Kingston HyperX Fury |
| Board: | Gigabyte B365M H |
| Device: | Kingston KC-S44240-6F |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | ssd hyperx 240gb on B365M H motherboard |
| Test #62,370 - 9/2/22 9:19 am | |
|---|---|
| Score: | 44,143 |
| User: | nyuuzyou |
| Brand: | Samsung 970 EVO Plus |
| Board: | Gigabyte B365M H |
| Device: | Samsung SSD970EVOPlus250GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | SAMSUNG 970 EVO Plus SSD 250GB NVMe on Gigabyte B365M H motherboard |
| Test #62,362 - 9/1/22 2:30 pm | |
|---|---|
| Score: | 19,008 |
| User: | Merocle |
| Brand: | Samsung 970 EVO Plus |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.0 |
| Device: | Samsung SSD970EVOPlus1TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Compute Blade RC2 extreme OC |
| Test #62,361 - 9/1/22 2:26 pm | |
|---|---|
| Score: | 10,340 |
| User: | Merocle |
| Brand: | Samsung 970 EVO Plus |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.0 |
| Device: | Samsung SSD970EVOPlus1TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Compute Blade RC2 extreme OC |
| Test #62,360 - 9/1/22 2:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 18,752 |
| User: | Merocle |
| Brand: | Samsung 970 EVO Plus |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.0 |
| Device: | Samsung SSD970EVOPlus1TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Compute Blade RC2 OC |
| Test #62,358 - 9/1/22 1:53 pm | |
|---|---|
| Score: | 4,840 |
| User: | pi |
| Brand: | Samsung 850 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung SSD850EVO250GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | pi |
| Test #62,356 - 9/1/22 1:15 pm | |
|---|---|
| Score: | 9,608 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intenso SSDSataIII Series |
| Board: | Lenovo ThinkPad T60 |
| Device: | Intenso |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | t60 |