To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #62,296 - 8/29/22 9:14 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,681 |
| User: | homie |
| Brand: | Samsung 840 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung SSD840PROSeries |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | samsung 960 SSD on Pi 4 using Deskpi |
| Test #62,293 - 8/29/22 3:59 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,884 |
| User: | penfold |
| Brand: | Samsung 970 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung SSD970EVO2B2Q |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung 970 EVO Plus M.2 in USB 3 gumstick case |
| Test #62,289 - 8/29/22 2:19 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,921 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY CS900 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | PNY CS900240GBSSD |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | htop |
| Test #62,287 - 8/29/22 1:48 pm | |
|---|---|
| Score: | 4,997 |
| User: | Zloy |
| Brand: | Samsung 750 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung SSD750EVO250GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | test1 |
| Test #62,276 - 8/29/22 3:38 am | |
|---|---|
| Score: | 7,527 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AData SU630 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | AData SU630 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Adata SSD on Pi4 using Unitek enclosure |
| Test #62,273 - 8/28/22 6:26 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,772 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intel 313 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Intel SSDSA2M160G2GC |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | MyIntelSSD |
| Test #62,271 - 8/28/22 5:42 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,886 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial M500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Crucial CT480M500SSD3 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | mySSD |
| Test #62,265 - 8/28/22 2:02 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,393 |
| User: | Olaf |
| Brand: | Intenso Top M.2 SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Intenso SSDSataIII |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | argon |
| Test #62,264 - 8/28/22 11:58 am | |
|---|---|
| Score: | 6,857 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend MTS Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Transcend TS120GMTS420S |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | Pi 4 Argon M.2 |
| Test #62,263 - 8/28/22 11:53 am | |
|---|---|
| Score: | 5,733 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Argon Forty M.2 SATA Pi Enclosure |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Argon Forty |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | Argon NVMe onPi 4 Crucial P2 |
| Test #62,262 - 8/28/22 11:51 am | |
|---|---|
| Score: | 6,306 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Argon Forty M.2 SATA Pi Enclosure |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Argon Forty |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Test #62,258 - 8/28/22 12:33 am | |
|---|---|
| Score: | 6,019 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Silicon Power A55 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SP SolidStateDisk |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Sabrent adapter usin quirks with sp ssd |
| Test #62,256 - 8/27/22 10:23 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,761 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400M Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Kingston SA400M8120G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #62,255 - 8/27/22 10:03 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,742 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400M Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Kingston SA400M8120G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Kingston a400 ssd on Pi 4 using Anker m.2 to USB adapter |
| Test #62,252 - 8/27/22 2:33 pm | |
|---|---|
| Score: | 15,488 |
| User: | AIVAS |
| Brand: | Sabrent Rocket |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.1 |
| Device: | Sabrent SB-1342-512 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Sabrent SB-1342-512 2242 NVMe on CM4002000 via Waveshare Mini Base Board (B) |
| Test #62,251 - 8/27/22 11:49 am | |
|---|---|
| Score: | 7,900 |
| User: | olliko |
| Brand: | Western Digital SN570 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | WDC BlueSN570500GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | WD Blue SN570 NVMe SSD 5 GB to USB Realtek Semiconductor Corp. RTL9210 M.2 NVME Adapter |
| Test #62,247 - 8/27/22 7:24 am | |
|---|---|
| Score: | 6,667 |
| User: | str |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Kingston SA400S37240G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | stratos ssd |
| Test #62,240 - 8/26/22 8:16 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,289 |
| User: | swagedwardoswagwardo |
| Brand: | SanDisk SSD Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SSDPLUS240GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | drpi4 sata usb3 saadapter rokchipswelakx4040 chipset in the sata controller. yo peep my mmixtape its lit my name edwardo and i make some dope stuff, my soundcloud is edsoundcloud/user/edwardotrapbeatz/trapper44. i think you should check it out,. okay send |
| Test #62,239 - 8/26/22 8:00 pm | |
|---|---|
| Score: | 9,577 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A2000 M.2 Series |
| Board: | ODROID M1 |
| Device: | Kingston SA2000M8500G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | kingston m.2 a2000 on odroid m1 |
| Test #62,238 - 8/26/22 7:58 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,154 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intel 545 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Intel SSDSC2KW128G8 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | usb sata on pi 4 |