To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #61,687 - 8/5/22 12:56 am | |
|---|---|
| Score: | 20,533 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk X400 |
| Board: | FUJITSU ESPRIMO Q556 |
| Device: | SanDisk SD8SB8U-128G-1016 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | FTS original SSD |
| Test #61,684 - 8/4/22 5:18 pm | |
|---|---|
| Score: | 16,373 |
| User: | colpanic |
| Brand: | AData Swordfish M.2 NVMe SSD |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.1 |
| Device: | AData SWORDFISH |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | A-Data SWORDFISH 2TB NVMe on CM4 PoE IO Board (B) via PCI-E to M.2 adapter |
| Test #61,675 - 8/4/22 1:49 pm | |
|---|---|
| Score: | 3,160 |
| User: | GreenBanditMZrider |
| Brand: | Intel 313 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Intel SSDSA2M080G2GC |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Black Pi Intel SSD via USB |
| Test #61,670 - 8/4/22 12:23 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,761 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 970 EVO Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung SSD970EVOPlus500GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #61,667 - 8/4/22 9:56 am | |
|---|---|
| Score: | 8,015 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk X400 M.2 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk X400M.22280256GB |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Test #61,663 - 8/4/22 8:24 am | |
|---|---|
| Score: | 6,542 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intenso SSDSataIII Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Intenso SSDSataIII |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Intenso High 240GB on RPi4B |
| Test #61,660 - 8/4/22 2:58 am | |
|---|---|
| Score: | 8,233 |
| User: | Gaupen |
| Brand: | Samsung 850 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung SSD850EVO250GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Samsung 850 EVO 250GB SSD on Pi 4 Using Sabrent EC-SSHD adapter default uas storage driver |
| Test #61,648 - 8/3/22 5:35 pm | |
|---|---|
| Score: | 16,341 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AData Swordfish M.2 NVMe SSD |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.1 |
| Device: | AData SWORDFISH |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #61,646 - 8/3/22 2:05 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,873 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM871 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung SSDPM871bM.22280256GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #61,640 - 8/3/22 10:18 am | |
|---|---|
| Score: | 7,590 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 860 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung SSD860EVO250GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Samsung 870 EVO 1tb Nekteck plastic SATA to USB C |
| Test #61,629 - 8/3/22 12:32 am | |
|---|---|
| Score: | 8,603 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 980 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung SSD980500GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #61,621 - 8/2/22 6:46 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,492 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 970 EVO Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung SSD970EVOPlus500GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #61,617 - 8/2/22 5:01 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,233 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 830 |
| Board: | ASUS P8H61-I |
| Device: | Samsung SSD830Series |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | dragmar |
| Test #61,616 - 8/2/22 4:01 pm | |
|---|---|
| Score: | 49,125 |
| User: | Gentoonix |
| Brand: | Samsung 980 |
| Board: | ASUS Q534UX |
| Device: | Samsung SSD980500GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | PopOS, 980 500gb |
| Test #61,609 - 8/2/22 10:18 am | |
|---|---|
| Score: | 3,976 |
| User: | jappe |
| Brand: | SanDisk SSD Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SDSSDP128G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | SanDisk SSD Plus on an USB 3.0 SATA adapter on RPi 4 |
| Test #61,606 - 8/2/22 8:28 am | |
|---|---|
| Score: | 4,911 |
| User: | rado |
| Brand: | HP Enterprise 2.5" SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | HP VK000960GWSXH |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | t4 |
| Test #61,603 - 8/2/22 8:14 am | |
|---|---|
| Score: | 4,686 |
| User: | rado |
| Brand: | HP Enterprise 2.5" SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | HP VK000960GWSXH |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | t1 |
| Test #61,596 - 8/2/22 5:16 am | |
|---|---|
| Score: | 3,223 |
| User: | Zloy |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SA400S37120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Kingston A400 SSD on Pi 4 using StarTech SATA to USB adapter |
| Test #61,595 - 8/2/22 5:16 am | |
|---|---|
| Score: | 8,584 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 980 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung SSD980500GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Orico NVMe |
| Test #61,594 - 8/2/22 4:24 am | |
|---|---|
| Score: | 8,578 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 980 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung SSD980500GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | NVMe |