To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #60,893 - 7/3/22 9:37 am | |
|---|---|
| Score: | 7,409 |
| User: | macer |
| Brand: | Goodram CX400 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Goodram SSDPR-CX400-512 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #60,891 - 7/3/22 9:24 am | |
|---|---|
| Score: | 5,588 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | LITEON M.2 OEM L Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | LITEON LCT-128M3S |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | SSD on pi4cool |
| Test #60,887 - 7/3/22 6:25 am | |
|---|---|
| Score: | 7,178 |
| User: | nibz |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Kingston SA400S37240G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Kingston A400 SSD on Pi 4 using StarTech SATA to USB adapter |
| Test #60,886 - 7/3/22 3:56 am | |
|---|---|
| Score: | 1,889 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial RealSSD C300 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Crucial C300-CTFDDAC064MAG |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #60,884 - 7/3/22 1:37 am | |
|---|---|
| Score: | 8,592 |
| User: | ferretstew |
| Brand: | Samsung 860 EVO M.2 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung SSD860EVOM.2250GB |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | Samsung 860 EVO M.2 SATA3 SSD on Pi 4B using Argon One M.2 case |
| Test #60,882 - 7/3/22 12:47 am | |
|---|---|
| Score: | 6,477 |
| User: | rico |
| Brand: | Crucial BX100 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Crucial CT250BX100SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Crucial CT250BX100SSD1 |
| Test #60,875 - 7/2/22 2:23 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,473 |
| User: | PK_Nibbik |
| Brand: | Toshiba THCSNK Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Toshiba THNSNK128GCS8SATA128GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Toshiba THNSNK128GCS8 (128GB 2016 Model) |
| Test #60,843 - 7/2/22 3:41 am | |
|---|---|
| Score: | 8,375 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Verbatim Vi560 M.2 SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Verbatim Vi560SATAIIIM.2SSD |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | test |
| Test #60,830 - 7/1/22 1:49 am | |
|---|---|
| Score: | 4,609 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Green M.2 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | WDC WDS240G2G0B-00EPW0 |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | WD Green M.2 Sata SSD |
| Test #60,822 - 6/30/22 1:55 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,504 |
| User: | Olaf |
| Brand: | Samsung 980 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung SSD980PRO1TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung 980 Pro on Pi 4 using Orico M.2.NVME SSD Enclosure |
| Test #60,820 - 6/30/22 1:21 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,514 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Blue 3D NAND |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | WDC WDS100T2B0A-00SM50 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | WD Blue |
| Test #60,819 - 6/30/22 12:59 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,646 |
| User: | Lou |
| Brand: | OCZ Agility 3 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | OCZ AGILITY3 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | OCZ Agility SSD on Pi 4 using StarTech SATA to USB adapter |
| Test #60,818 - 6/30/22 12:31 pm | |
|---|---|
| Score: | 12,617 |
| User: | enbollo |
| Brand: | Intenso SSDSataIII Series |
| Board: | Quanta Laptop TW8-SW8-DW8 |
| Device: | Intenso SSDSataIII |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Intenso 3813430 Disco Duro slido de 120 GB |
| Test #60,809 - 6/30/22 2:05 am | |
|---|---|
| Score: | 9,762 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A2000 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Kingston SA2000M8250G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | nvme1 |
| Test #60,806 - 6/29/22 8:02 pm | |
|---|---|
| Score: | 4,339 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Kingston SA400S37240G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Kingston A400 SSD on Pi 4 using StarTech SATA to USB adapter |
| Test #60,805 - 6/29/22 7:59 pm | |
|---|---|
| Score: | 35,783 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 860 EVO M.2 |
| Board: | Dell Alienware X51 R3 |
| Device: | Samsung SSD860EVOM.2250GB |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | Alienware |
| Test #60,802 - 6/29/22 2:59 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,412 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 970 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung SSD970EVO250GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | temp |
| Test #60,796 - 6/29/22 2:12 pm | |
|---|---|
| Score: | 3,875 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SSD Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SSDPLUS120GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #60,790 - 6/29/22 11:47 am | |
|---|---|
| Score: | 5,331 |
| User: | leon |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Kingston SA400S37120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | kingston a400 ssd |
| Test #60,789 - 6/29/22 9:46 am | |
|---|---|
| Score: | 6,710 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 840 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung SSD840PROSeries |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Samsung 840PRO SSD on Pi4 using StarTech SATA to USB adapter |