To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #60,383 - 6/12/22 11:23 am | |
|---|---|
| Score: | 8,939 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 860 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung SSD860EVO1TB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #60,373 - 6/12/22 3:40 am | |
|---|---|
| Score: | 4,846 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial BX500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Crucial CT240BX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Crucial BX500 |
| Test #60,372 - 6/12/22 3:27 am | |
|---|---|
| Score: | 4,660 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial BX500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Crucial CT240BX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Crucial BX500 |
| Test #60,371 - 6/12/22 3:24 am | |
|---|---|
| Score: | 7,404 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intenso Top M.2 SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Intenso SSD |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | Intenso 3833430 High Performance interne SSD, 120GB on Pi 4 using SSK Aluminium USB 3.1 bis M.2 NGFF SSD |
| Test #60,368 - 6/12/22 2:47 am | |
|---|---|
| Score: | 6,118 |
| User: | Ivo12s |
| Brand: | Transcend MTS Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Transcend TS120GMTS420S |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | operation test |
| Test #60,365 - 6/12/22 1:06 am | |
|---|---|
| Score: | 6,739 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Blue M.2 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | WDC WDS500G2B0B-00YS70 |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Test #60,363 - 6/12/22 12:46 am | |
|---|---|
| Score: | 7,176 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Blue M.2 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | WDC WDS500G2B0B-00YS70 |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Test #60,355 - 6/11/22 9:23 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,523 |
| User: | HouseHome |
| Brand: | Unidentified ASMedia NVMe Adapter |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | ASMedia ASM236XNVME |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #60,354 - 6/11/22 9:22 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,803 |
| User: | HouseHome |
| Brand: | Unidentified ASMedia NVMe Adapter |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | ASMedia ASM236XNVME |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #60,353 - 6/11/22 9:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,736 |
| User: | HouseHome |
| Brand: | Unidentified ASMedia NVMe Adapter |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | ASMedia ASM236XNVME |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #60,344 - 6/11/22 8:58 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,750 |
| User: | HouseHome |
| Brand: | Samsung 960 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung SSD960EVO500GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #60,343 - 6/11/22 7:45 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,923 |
| User: | gg |
| Brand: | Intenso SSDSataIII Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Intenso SSDSataIII |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | ggg |
| Test #60,340 - 6/11/22 7:28 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,017 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial MX500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Crucial CT1000MX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #60,338 - 6/11/22 7:13 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,241 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial MX500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Crucial CT1000MX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #60,337 - 6/11/22 6:43 pm | |
|---|---|
| Score: | 4,655 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Kingston SA400S37240G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #60,331 - 6/11/22 3:57 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,154 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial BX500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Crucial CT1000BX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #60,327 - 6/11/22 12:17 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,870 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AData SP900 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | AData SP900 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #60,320 - 6/11/22 2:51 am | |
|---|---|
| Score: | 18,559 |
| User: | Jelly_Knight |
| Brand: | Western Digital SN570 |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.0 |
| Device: | WDC BlueSN570250GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | WD Blue SN570 250GB NVMe SSD on Oratek Tofu board M.2 connector with CM4 4GB Lite (Maximum overclock) |
| Test #60,319 - 6/11/22 2:46 am | |
|---|---|
| Score: | 6,038 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Green |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | WDC WDS240G2G0A-00JH |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | . |
| Test #60,314 - 6/11/22 12:32 am | |
|---|---|
| Score: | 7,796 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AData SP900 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | AData SP900 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |