To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #60,221 - 6/6/22 7:55 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,059 |
| User: | huxelot |
| Brand: | Kingston A400M Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Kingston SA400M8240G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Kingston A400 SSD on Pi 4 using SilverStone MS09 USB 3.1 External Enclosure |
| Test #60,213 - 6/6/22 11:20 am | |
|---|---|
| Score: | 7,999 |
| User: | xdjoshuaaz |
| Brand: | Kingston A400M Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Kingston SA400M8240G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Kingston A400 SSD on Pi 4 using SSK M.2 to USB-C adapter |
| Test #60,210 - 6/6/22 10:31 am | |
|---|---|
| Score: | 8,358 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY CS900 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | PNY CS900240GBSSD |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | PNY 240gb |
| Test #60,209 - 6/6/22 10:21 am | |
|---|---|
| Score: | 7,385 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial MX500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Crucial CT500MX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | test |
| Test #60,203 - 6/6/22 7:12 am | |
|---|---|
| Score: | 18,456 |
| User: | Permethious |
| Brand: | Western Digital SN520 |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.0 |
| Device: | WDC PCSN520SDAPMUW-128G-1101 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | CM4 Overclock |
| Test #60,202 - 6/6/22 6:41 am | |
|---|---|
| Score: | 14,707 |
| User: | Permethious |
| Brand: | Western Digital SN520 |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.0 |
| Device: | WDC PCSN520SDAPMUW-128G-1101 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Western Digital SN520 NVME SSD |
| Test #60,201 - 6/6/22 5:03 am | |
|---|---|
| Score: | 4,589 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial MX100 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Crucial CT256MX100SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #60,199 - 6/6/22 4:51 am | |
|---|---|
| Score: | 4,709 |
| User: | Ivo12s |
| Brand: | Crucial MX100 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Crucial CT256MX100SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #60,198 - 6/6/22 4:30 am | |
|---|---|
| Score: | 8,276 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SSD Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SDSSDA240G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #60,194 - 6/5/22 9:06 pm | |
|---|---|
| Score: | 4,792 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Unidentified ASMedia SATA to USB Adapter |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | ASMedia 2105 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #60,189 - 6/5/22 1:45 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,990 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend MTS Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Transcend TS120GMTS420S |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Test #60,188 - 6/5/22 1:22 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,879 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | HP S600 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | HP SSDS600120GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | HP 128GB SDD w/ UGreen USB-A to 2.5 adapter |
| Test #60,182 - 6/5/22 4:37 am | |
|---|---|
| Score: | 7,259 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 840 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung SSD840EVO250GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Samsung 840 EVO 250GB USB312SAT3CB |
| Test #60,173 - 6/4/22 8:00 pm | |
|---|---|
| Score: | 16,069 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SSDNow mS200 Series |
| Board: | Intel Desktop Board DCP847SKE |
| Device: | Kingston SMS200S360G |
| Class: | SSD (mSATA) |
| Test #60,172 - 6/4/22 7:36 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,961 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY CS1311 |
| Board: | ODROID HC1 |
| Device: | PNY CS1311120GBSSD |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Odroid |
| Test #60,171 - 6/4/22 7:35 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,040 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY CS1311 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | PNY CS1311120GBSSD |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | USB3 generic |
| Test #60,170 - 6/4/22 7:31 pm | |
|---|---|
| Score: | 16,443 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston NV1 M.2 NVMe |
| Board: | ODROID M1 |
| Device: | Kingston SNVS500G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Odroid M1 Kingston NV1 500G M.2 2280 NVMe |
| Test #60,169 - 6/4/22 6:22 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,156 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba XG6 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Toshiba KXG6AZNV256G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Toshiba KXG60ZNV256G 256GB nvme on Pi 4 using Sabrent USB 3.2 (EC-SNVE) adapter |
| Test #60,168 - 6/4/22 5:56 pm | |
|---|---|
| Score: | 4,745 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk U110 mSATA |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SSDU11064GB |
| Class: | SSD (mSATA) |
| Note: | RPi4 USB3 SSD |
| Test #60,151 - 6/4/22 10:24 am | |
|---|---|
| Score: | 6,999 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 850 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung SSD850PRO256GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |