To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #90,514 - 7/5/24 6:17 am | |
|---|---|
| Score: | 1,365 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | rpi4 |
| Test #24,450 - 5/15/20 4:27 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,365 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #65,252 - 12/27/22 8:05 am | |
|---|---|
| Score: | 1,365 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Panasonic SD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Panasonic SD128 |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | sd1 |
| Test #67,792 - 3/2/23 11:46 am | |
|---|---|
| Score: | 1,365 |
| User: | Emmanuel |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk MCPI |
| Test #60,093 - 6/1/22 2:29 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,365 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | yeah |
| Test #57,119 - 2/20/22 1:16 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,365 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Endurance (JB1RT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung JB1RT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung Endurance MicroSD 32GB on Pi 4 |
| Test #58,307 - 3/26/22 5:43 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,365 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Pi 4 with Samsung EVO MicroSD |
| Test #53,151 - 11/27/21 7:39 am | |
|---|---|
| Score: | 1,365 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | SDCard |
| Test #53,972 - 12/14/21 9:34 am | |
|---|---|
| Score: | 1,365 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U3 |
| Note: | Kingston A400 SSD |
| Test #55,563 - 1/15/22 4:50 am | |
|---|---|
| Score: | 1,365 |
| User: | Siro. |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #48,843 - 8/9/21 4:56 am | |
|---|---|
| Score: | 1,365 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD 667X |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Lexar LX128 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | SD |
| Test #49,748 - 8/31/21 1:22 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,365 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN256) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SN256 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #10,463 - 2/25/20 2:38 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,365 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD (SDU1) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung SDU1 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | PNY Elite SDHC 32GB on Pi4 |
| Test #10,476 - 2/25/20 4:54 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,364 |
| User: | ucav |
| Brand: | Samsung Spinpoint HM Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung HM641JI |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | Samsung HM641JL on PI 4 using Kayping 2.5 sata to usb 3.0 external case (generic case) |
| Test #10,865 - 2/28/20 4:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,364 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #66,062 - 1/15/23 2:21 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,364 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | ODROID N2Plus |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | n2+ with samsung microsd |
| Test #6,097 - 1/1/20 1:51 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,364 |
| User: | SnoWake |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme 64GB on Pi 4 |
| Test #7,216 - 1/19/20 12:44 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,364 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital My Passport Portable HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | WDC MyPassport0740 |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | Western Digital My Passport Hdd Sata TO Usb Adapter |
| Test #27,957 - 6/25/20 12:33 am | |
|---|---|
| Score: | 1,364 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Test #91,077 - 7/16/24 2:27 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,364 |
| User: | Hijglander |
| Brand: | SanDisk Extreme Pro USB |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk pSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | SanDisk Extreme 128GB USB on Pi 4B 4GB |