To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #51,079 - 10/8/21 10:25 am | |
|---|---|
| Score: | 1,363 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Test k3s |
| Test #48,699 - 8/6/21 8:40 am | |
|---|---|
| Score: | 1,363 |
| User: | test |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | nice |
| Test #76,546 - 12/26/23 1:39 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,363 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung EC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Samsung EC1S5 |
| Test #80,142 - 2/25/24 1:40 am | |
|---|---|
| Score: | 1,363 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SA16G) |
| Board: | Raspberry Pi Zero 2 W 1.0 |
| Device: | Toshiba SA16G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #76,967 - 1/4/24 1:53 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,362 |
| User: | Roswell |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk SD SN64G on Pi4 |
| Test #78,229 - 1/24/24 12:31 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,362 |
| User: | Gung-Ho-Tx |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Centeon NVME Pi4 |
| Test #128,293 - 10/30/25 5:52 am | |
|---|---|
| Score: | 1,362 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend JetFlash |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Transcend JetFlashTranscend32GB |
| Class: | USB Flash |
| Note: | USB Jetflash |
| Test #65,732 - 1/9/23 5:11 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,362 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GC1S5) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Samsung GC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Samsung 64Gb SD Card on Orange Pi 5 |
| Test #69,644 - 4/24/23 9:35 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,362 |
| User: | OceanRunner |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung SD on Twister OS 8GB pi |
| Test #71,393 - 7/7/23 2:54 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,362 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Samsung T5 SSD on Pi4 4GB |
| Test #71,733 - 7/23/23 4:00 am | |
|---|---|
| Score: | 1,362 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | sandisk on pi4 |
| Test #57,079 - 2/19/22 6:41 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,362 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Test #65,319 - 12/29/22 2:09 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,362 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Kingston A400 SSD on Pi 4 using StarTech SATA to USB adapter |
| Test #58,944 - 4/17/22 9:49 am | |
|---|---|
| Score: | 1,362 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung EC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Samsung evo+ 64gb on Pi 4 |
| Test #61,125 - 7/13/22 1:16 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,362 |
| User: | caseyromkes |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SE64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE64G |
| Class: | C10 U3 |
| Test #18,825 - 4/17/20 4:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,362 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme 64Gb on Pi 4 |
| Test #20,795 - 4/26/20 8:45 am | |
|---|---|
| Score: | 1,362 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk 64GB |
| Test #13,723 - 3/26/20 3:55 am | |
|---|---|
| Score: | 1,362 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Endurance (JB1RT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung JB1RT |
| Class: | C10 U1 |
| Test #14,518 - 4/2/20 9:12 am | |
|---|---|
| Score: | 1,362 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #46,618 - 6/12/21 9:37 am | |
|---|---|
| Score: | 1,362 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk Ultra 128GB A1 on Pi4 |