To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #46,618 - 6/12/21 9:37 am | |
|---|---|
| Score: | 1,362 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk Ultra 128GB A1 on Pi4 |
| Test #46,627 - 6/12/21 12:52 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,362 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk Extreme |
| Test #52,179 - 11/6/21 2:49 am | |
|---|---|
| Score: | 1,362 |
| User: | jdawg24 |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Intel SDD d3-S4510 on Pi 4 using StarTech sata to usb adapter |
| Test #53,398 - 12/3/21 3:52 am | |
|---|---|
| Score: | 1,362 |
| User: | admin |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | mihallo |
| Test #56,244 - 2/2/22 6:57 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,362 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U3 |
| Note: | I dont know what device you tested. |
| Test #4,930 - 12/8/19 3:17 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,362 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY CS1311 |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | PNY CS131132GBSSD |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | SSD on Pi3 with USB to SATA bridge |
| Test #10,988 - 2/29/20 3:21 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,362 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #11,528 - 3/5/20 12:10 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,362 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Kingston A400 SSD on Pi 4 using StarTech SATA to USB adapter |
| Test #11,671 - 3/6/20 8:39 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,362 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk extrem 128G microSD on Pi 4 |
| Test #6,407 - 1/6/20 11:52 am | |
|---|---|
| Score: | 1,362 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | MicroSD SanDisk Extreme 64GB |
| Test #11,117 - 3/1/20 2:30 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,361 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung GC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | test |
| Test #11,437 - 3/4/20 4:53 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,361 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme 64GB on Pi 4 |
| Test #61,196 - 7/16/22 5:16 am | |
|---|---|
| Score: | 1,361 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | sandisk pi4 |
| Test #68,586 - 3/22/23 12:52 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,361 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC256) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SC256 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Crucial M500 mSATA SSD using Sabrent mSATA to USB adapter |
| Test #71,095 - 6/21/23 11:10 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,361 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U3 |
| Test #59,232 - 4/26/22 8:12 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,361 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | RPI4b-8Gb With Sandisk 128GB Extreme PRO |
| Test #59,902 - 5/25/22 3:32 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,361 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk SN64G A2 |
| Test #60,547 - 6/19/22 9:21 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,361 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Test #65,367 - 12/31/22 12:02 am | |
|---|---|
| Score: | 1,361 |
| User: | cojocarule |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDiskExtreme |
| Test #72,005 - 8/3/23 2:10 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,361 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | PNY SD64G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Sandisk 32gb SSD on Pi4 2gb |