To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #89,572 - 6/18/24 10:02 am | |
|---|---|
| Score: | 1,361 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SB32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SB32G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | test 2 |
| Test #75,207 - 11/29/23 6:14 am | |
|---|---|
| Score: | 1,361 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Labists 64GB on Pi 4 |
| Test #101,685 - 1/12/25 5:02 am | |
|---|---|
| Score: | 1,361 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung ED4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Samsung EVO Plus - RPi5 |
| Test #68,938 - 4/1/23 12:25 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,361 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | myresult |
| Test #123,555 - 6/15/25 9:45 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,361 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | sd |
| Test #53,296 - 11/30/21 2:10 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,361 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Scandisk Ultra Flair 256GB |
| Test #54,043 - 12/15/21 11:58 am | |
|---|---|
| Score: | 1,361 |
| User: | whiteneon |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.0 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | CM4 Factory Dual Gigabit Ethernet Carrier Board Waveshart Sandisk Extreme 128GB SDCard |
| Test #54,172 - 12/17/21 3:50 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,361 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U3 |
| Note: | idk |
| Test #47,044 - 6/25/21 1:13 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,361 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | sd1 |
| Test #47,308 - 7/2/21 8:53 am | |
|---|---|
| Score: | 1,361 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #50,694 - 9/27/21 11:20 am | |
|---|---|
| Score: | 1,361 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk 32G MicroSD |
| Test #52,546 - 11/14/21 11:52 am | |
|---|---|
| Score: | 1,361 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | microSD |
| Test #28,001 - 6/25/20 1:13 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,361 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Micro Center SD OEM (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | MicroCenter SD64G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | microcenter 64 gb SD card on Pi 4 |
| Test #24,964 - 5/20/20 2:28 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,361 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk 64GB |
| Test #11,925 - 3/9/20 6:48 am | |
|---|---|
| Score: | 1,361 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SL64G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Sandisk extreme |
| Test #12,512 - 3/14/20 3:05 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,361 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Samsung Portable SSD T5 |
| Test #23,815 - 5/9/20 10:45 am | |
|---|---|
| Score: | 1,361 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | San Disk UltraFit 64GB |
| Test #22,964 - 5/4/20 2:07 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,360 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | KingDian on Pi 4 using Samsung SATA to USB adapter |
| Test #40,625 - 2/18/21 2:40 am | |
|---|---|
| Score: | 1,360 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GD2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung GD2S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U3 |
| Note: | Samsung EVO 128 GB on Pi 4 8G |
| Test #13,233 - 3/21/20 3:14 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,360 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk SD |