To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #24,759 - 5/18/20 10:36 am | |
|---|---|
| Score: | 1,360 |
| User: | Dom |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | BerryStorage |
| Test #20,472 - 4/25/20 5:40 am | |
|---|---|
| Score: | 1,360 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | FNK Tech USB SD Card Reader |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | FNK GenericSTORAGEDEVICE |
| Class: | USB Flash |
| Note: | p |
| Test #20,560 - 4/25/20 12:33 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,360 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | NEI20200425 |
| Test #76,190 - 12/19/23 1:34 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,360 |
| User: | Goos |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | NOOB SDcard |
| Test #78,674 - 1/30/24 10:53 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,360 |
| User: | YUN |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk Ultra A1 32G on Pi 5 |
| Test #91,028 - 7/15/24 8:21 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,360 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | SanDisk Ultra 64gb on Pi 4b |
| Test #86,143 - 4/27/24 7:12 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,360 |
| User: | habag |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk SP32G 8.0 manufactured 1/2019, on Pi 4 2GB |
| Test #10,255 - 2/24/20 9:04 am | |
|---|---|
| Score: | 1,360 |
| User: | Kevin |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme Pro SD on Pi 4b |
| Test #10,957 - 2/29/20 10:05 am | |
|---|---|
| Score: | 1,360 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba Canvio 2.5" MK Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Toshiba MK5061GSYN |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | Toshiba HDD on Pi 4 using SATA to USB 3 adapter |
| Test #11,688 - 3/7/20 4:09 am | |
|---|---|
| Score: | 1,360 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SM32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SM32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | asd |
| Test #3,500 - 11/2/19 6:32 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,360 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Blue 2.5" HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | WDC WD5000LPVX-22V0TT0 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Test #8,412 - 2/10/20 10:17 am | |
|---|---|
| Score: | 1,360 |
| User: | chrstnwhlrt |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme microSDXC 128GB + SD Adapter + Rescue Pro Deluxe 160MB/s A2 C10 V30 UHS-I U3 |
| Test #1,331 - 8/12/19 9:47 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,360 |
| User: | DeXter89 |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #73,169 - 9/19/23 2:18 am | |
|---|---|
| Score: | 1,360 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #57,155 - 2/21/22 10:33 am | |
|---|---|
| Score: | 1,360 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | New32 |
| Test #62,913 - 9/21/22 11:36 am | |
|---|---|
| Score: | 1,360 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #66,090 - 1/16/23 2:18 am | |
|---|---|
| Score: | 1,360 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung microSD 128GB EVO Plus microSDXC UHS-I U3 |
| Test #71,528 - 7/16/23 8:21 am | |
|---|---|
| Score: | 1,360 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | pi |
| Test #59,911 - 5/26/22 7:49 am | |
|---|---|
| Score: | 1,360 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GFAQK) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung GFAQK |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Samsung T5 on PI 4B |
| Test #60,150 - 6/4/22 10:14 am | |
|---|---|
| Score: | 1,360 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |