To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #42,688 - 3/24/21 10:41 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,360 |
| User: | spankspank |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U3 |
| Note: | Samsung T5 SSD on Pi 4 on USB3 raspberry port |
| Test #43,691 - 4/10/21 7:01 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,360 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | RPi 4 HGST Seagate |
| Test #53,732 - 12/9/21 8:54 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,360 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk Ultra 16GB Micro SD on Pi 4 running Raspbian + OMV, formatted as f2fs |
| Test #128,197 - 10/26/25 2:45 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,360 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | blip |
| Test #98,693 - 11/24/24 1:38 am | |
|---|---|
| Score: | 1,359 |
| User: | Pi4 |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Performance-Test_2024-11-24.txt |
| Test #72,397 - 8/18/23 3:16 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,359 |
| User: | mancard |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Orange PI5B SD Card |
| Test #130,372 - 1/10/26 7:37 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,359 |
| User: | chazandler |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN256) |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.1 |
| Device: | SanDisk SN256 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | wlanpi m4+ |
| Test #720 - 7/9/19 12:19 am | |
|---|---|
| Score: | 1,359 |
| User: | TheButterBoy |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | SanDisk Ultra Fit |
| Test #5,341 - 12/18/19 8:18 am | |
|---|---|
| Score: | 1,359 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SE16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE16G |
| Class: | C10 U3 |
| Test #8,367 - 2/9/20 12:08 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,359 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Kingston A400 SSD on Pi 4 using StarTech SATA to USB adapter |
| Test #3,914 - 11/16/19 6:35 am | |
|---|---|
| Score: | 1,359 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung ED4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | sd card |
| Test #18,836 - 4/17/20 5:41 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,359 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | sdxc |
| Test #23,626 - 5/8/20 4:14 am | |
|---|---|
| Score: | 1,359 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #12,210 - 3/11/20 2:24 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,359 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | SanDisk 64GB USB UltraFit |
| Test #90,055 - 6/27/24 2:18 am | |
|---|---|
| Score: | 1,359 |
| User: | Yeti |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SK32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SK32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Sandisk 256GB SSD Rasp Pi 5 |
| Test #51,506 - 10/21/21 2:58 am | |
|---|---|
| Score: | 1,359 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Test #44,757 - 5/2/21 5:49 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,359 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #49,062 - 8/14/21 11:51 am | |
|---|---|
| Score: | 1,359 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #46,833 - 6/19/21 9:13 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,359 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SD Card SanDisk - Model: SN128 |
| Test #47,276 - 7/1/21 3:14 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,359 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |