To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #46,833 - 6/19/21 9:13 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,359 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SD Card SanDisk - Model: SN128 |
| Test #47,276 - 7/1/21 3:14 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,359 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #74,561 - 11/18/23 4:15 am | |
|---|---|
| Score: | 1,359 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | sandusk ultra |
| Test #70,819 - 6/10/23 6:00 am | |
|---|---|
| Score: | 1,359 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Samsung 970 EVO Plus |
| Test #62,542 - 9/8/22 8:18 am | |
|---|---|
| Score: | 1,359 |
| User: | Marc |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | sandisk SD on Pi4 |
| Test #64,255 - 11/16/22 11:03 am | |
|---|---|
| Score: | 1,359 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Plus (JB1Q5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung JB1Q5 |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Note: | test |
| Test #64,180 - 11/13/22 5:21 am | |
|---|---|
| Score: | 1,358 |
| User: | Jim |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EE4S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung EE4S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung Evo plus 256GB microSD SDXC U3 class 10 A2 |
| Test #60,963 - 7/6/22 11:09 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,358 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SR32G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #61,176 - 7/15/22 6:12 am | |
|---|---|
| Score: | 1,358 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | ? |
| Test #56,728 - 2/12/22 1:34 am | |
|---|---|
| Score: | 1,358 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | pendrive connected to usb3.0 |
| Test #57,928 - 3/15/22 9:13 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,358 |
| User: | happyhacking |
| Brand: | AData SD Premier A1 |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.1 |
| Device: | AData SD |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Adata MicroSD on Pi 400 |
| Test #68,345 - 3/15/23 7:34 am | |
|---|---|
| Score: | 1,358 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD OEM (00000) |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.0 |
| Device: | Kingston 00000 |
| Class: | A2 C10 V10 U1 |
| Test #72,387 - 8/18/23 4:54 am | |
|---|---|
| Score: | 1,358 |
| User: | Frogree |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk SD Ultra AL 32gb on Pi 4 |
| Test #14,097 - 3/29/20 1:05 am | |
|---|---|
| Score: | 1,358 |
| User: | bfc |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung Evo 64GB on Pi 4 |
| Test #14,623 - 4/3/20 8:44 am | |
|---|---|
| Score: | 1,358 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | sd card |
| Test #25,548 - 5/26/20 2:40 am | |
|---|---|
| Score: | 1,358 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #26,033 - 5/31/20 10:52 am | |
|---|---|
| Score: | 1,358 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC256) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC256 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #70,299 - 5/20/23 6:29 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,358 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GC1S5) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Samsung GC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Samsung MicroSD on OrangePI 5 |
| Test #126,475 - 9/5/25 11:54 am | |
|---|---|
| Score: | 1,358 |
| User: | 6SPEEDlopez |
| Brand: | Samsung eMMC (FD4Q7) |
| Board: | Raspberry Pi Zero 2 W 1.0 |
| Device: | Samsung FD4Q7 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Knuckles SD Card 128GB on Pi Zero 2W |
| Test #96,419 - 10/18/24 12:55 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,358 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD 633x |
| Board: | Orange Pi Zero 2 |
| Device: | Lexar LX32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |