To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #2,913 - 10/10/19 4:37 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,358 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate Momentus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Seagate ST1000LM014-1EJ164 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | Seagate SSHDD |
| Test #9,010 - 2/17/20 4:38 am | |
|---|---|
| Score: | 1,358 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Test #9,113 - 2/17/20 1:22 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,358 |
| User: | skd |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SK32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SK32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #10,040 - 2/22/20 9:49 am | |
|---|---|
| Score: | 1,358 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SE16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE16G |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme 32GB on Rasperry 4B 2GB |
| Test #45,931 - 5/22/21 2:12 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,358 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | ffmpeg -decoders | grep v4l2 |
| Test #46,467 - 6/7/21 12:54 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,358 |
| User: | piper |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | 128gb SD ultra |
| Test #52,822 - 11/20/21 3:31 am | |
|---|---|
| Score: | 1,358 |
| User: | AndyT |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme 64GB micro SD on Pi 4 - Ubuntu 20.04.3 LTS |
| Test #51,047 - 10/7/21 11:42 am | |
|---|---|
| Score: | 1,358 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC200) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SC200 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk Ultra 200GB Micro SDXC A1 |
| Test #51,179 - 10/11/21 6:28 am | |
|---|---|
| Score: | 1,358 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Samsung EVO |
| Test #54,937 - 1/1/22 12:35 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,358 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GFAQK) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung GFAQK |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Test1 |
| Test #54,993 - 1/2/22 12:24 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,358 |
| User: | anpac |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A2 (SK128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SK128 |
| Class: | A2 C10 V10 U1 |
| Note: | SanDisk Ultra Plus 128 GB on Pi 4 using usb to usb |
| Test #43,365 - 4/5/21 1:27 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,358 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung EVO+ 32GB microSD |
| Test #44,068 - 4/18/21 11:25 am | |
|---|---|
| Score: | 1,358 |
| User: | maxmar |
| Brand: | SanDisk SD High Endurance (SH32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SH32G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk 32 GB Max Endurance on Raspberry Pi 4 4GB |
| Test #92,775 - 8/13/24 7:45 am | |
|---|---|
| Score: | 1,358 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (GF8S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung GF8S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #75,179 - 11/28/23 7:17 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,358 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba Canvio 2.5" MQ Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Toshiba MQ01ABD100 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Test #76,062 - 12/17/23 3:15 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,358 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN512) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SN512 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | pi-sd |
| Test #89,369 - 6/14/24 11:43 am | |
|---|---|
| Score: | 1,358 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN256) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN256 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #93,038 - 8/17/24 4:42 am | |
|---|---|
| Score: | 1,358 |
| User: | Cytron Makerdisk 128GB M.2 NVMe on Pi 5 HatDrive |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SK32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SK32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Cytron Makerdisk |
| Test #87,478 - 5/13/24 1:59 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,357 |
| User: | Rustle |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #87,642 - 5/15/24 5:40 am | |
|---|---|
| Score: | 1,357 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital My Passport HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | WDC MyPassport2626 |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | Ultra MicroSD |