To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #69,839 - 5/1/23 12:23 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,357 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD High Endurance (SH256) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | SanDisk SH256 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #97,643 - 11/8/24 9:39 am | |
|---|---|
| Score: | 1,357 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate Backup+ Slim |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Seagate BUPSlimBK |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | 1tb spining |
| Test #98,463 - 11/19/24 2:58 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,357 |
| User: | tmt |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | RPi4 |
| Test #72,276 - 8/12/23 11:45 am | |
|---|---|
| Score: | 1,357 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U3 |
| Note: | Samsung EVO Plus 128GB microSD on Raspberry Pi 4B |
| Test #60,191 - 6/5/22 5:03 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,357 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #68,983 - 4/3/23 10:14 am | |
|---|---|
| Score: | 1,357 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Blue 2.5" HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | WDC WD5000BPVX-00JC3T0 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | WDC500GB on Pi4 using SATA to USB adapter |
| Test #70,055 - 5/9/23 7:42 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,357 |
| User: | zimbu |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SF128) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | SanDisk SF128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme Pro 128GB (2020) on RPi 400 |
| Test #27,132 - 6/15/20 4:39 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,357 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate Momentus Thin |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Seagate ST320LT020-9YG142 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | asd |
| Test #42,706 - 3/25/21 9:56 am | |
|---|---|
| Score: | 1,357 |
| User: | pimaniac |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #43,267 - 4/3/21 7:20 am | |
|---|---|
| Score: | 1,357 |
| User: | Old6Fitty.1 |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SF128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SF128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #47,307 - 7/2/21 8:20 am | |
|---|---|
| Score: | 1,357 |
| User: | Jonas |
| Brand: | Silicon Power SD (SPCC) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SP SPCC |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | argon 1 v2 case on pi 4 |
| Test #48,681 - 8/6/21 2:06 am | |
|---|---|
| Score: | 1,357 |
| User: | Cortex |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | sandisk pi4 |
| Test #1,545 - 8/23/19 4:18 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,357 |
| User: | R4W4C |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Test #2,146 - 9/13/19 3:35 am | |
|---|---|
| Score: | 1,357 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | rpi4 sp32g buster |
| Test #10,317 - 2/24/20 3:55 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,357 |
| User: | sark |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk Ultra UHS-I Class 10 64 GB on Pi 4 |
| Test #7,134 - 1/18/20 9:08 am | |
|---|---|
| Score: | 1,357 |
| User: | KEH |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme 64GB microSD on Pi4 |
| Test #11,673 - 3/6/20 9:24 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,356 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Hitachi TravelStar 5400RPM |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Hitachi HTS545050B9A300 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Test #61,727 - 8/6/22 7:44 am | |
|---|---|
| Score: | 1,356 |
| User: | mikeycognac |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Nintendo Branded Sandisk SD card on RPi 4 |
| Test #89,161 - 6/12/24 6:30 am | |
|---|---|
| Score: | 1,356 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Micro Center SD OEM (EZSD1) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | MicroCenter EZSD1 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | somesd |
| Test #75,157 - 11/28/23 12:31 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,356 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Extreme Go USB |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SanDisk3.2Gen1 |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Sandisk Ultra Fit |