To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #131,721 - 2/21/26 11:14 am | |
|---|---|
| Score: | 1,356 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi Zero 2 W 1.0 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #55,886 - 1/23/22 5:48 am | |
|---|---|
| Score: | 1,356 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Go! Plus (SD64G) |
| Board: | Orange Pi One |
| Device: | Kingston SD64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #67,603 - 2/24/23 7:14 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,356 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | nvme |
| Test #74,084 - 11/4/23 7:57 am | |
|---|---|
| Score: | 1,356 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD (SDU1) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Samsung SDU1 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #100,437 - 12/24/24 5:22 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,356 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD High Endurance (SH64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SH64G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SD 64M |
| Test #43,581 - 4/8/21 9:11 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,356 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD 633x |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Lexar LX512 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Lexar 512GB |
| Test #47,938 - 7/16/21 4:27 am | |
|---|---|
| Score: | 1,356 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SD |
| Test #51,259 - 10/14/21 2:43 am | |
|---|---|
| Score: | 1,356 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SA32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Toshiba SA32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #51,551 - 10/23/21 5:52 am | |
|---|---|
| Score: | 1,356 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U3 |
| Test #52,655 - 11/17/21 4:18 am | |
|---|---|
| Score: | 1,356 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SD Ultra 128gb on Pi4 Bullseyses |
| Test #26,809 - 6/10/20 10:17 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,356 |
| User: | KailoWren |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme 128GB uSD Card |
| Test #41,821 - 3/11/21 5:01 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,356 |
| User: | brambo123 |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #21,947 - 4/30/20 5:11 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,356 |
| User: | Goadie |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Pi4 Sandisk 64gb ultra |
| Test #24,048 - 5/11/20 5:55 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,356 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Test #23,347 - 5/6/20 7:42 am | |
|---|---|
| Score: | 1,355 |
| User: | dasza77 |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #24,008 - 5/11/20 7:56 am | |
|---|---|
| Score: | 1,355 |
| User: | PDo |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SR32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SR32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme PRO mSD on RPi4B |
| Test #40,188 - 2/9/21 4:35 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,355 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk SSD on Pi4 |
| Test #13,538 - 3/23/20 11:21 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,355 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Lexar USD00 |
| Class: | C10 |
| Note: | Microcenter 16Gb |
| Test #41,486 - 3/6/21 1:40 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,355 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SL16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | RAIDISK - 4t /RAID1 |
| Test #24,694 - 5/17/20 1:18 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,355 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | sd-card-64Gb |