To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #26,341 - 6/3/20 3:45 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,355 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SDCard Raspberry 2 |
| Test #76,843 - 1/1/24 11:29 am | |
|---|---|
| Score: | 1,355 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Hitachi TravelStar 5400RPM |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Hitachi HTS545050A7E680 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Test #85,465 - 4/20/24 5:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,355 |
| User: | MD |
| Brand: | SanDisk SD High Endurance (SH32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SH32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #79,578 - 2/14/24 6:45 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,355 |
| User: | g0t4 |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GE4S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung GE4S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U3 |
| Note: | unsure which I ran on |
| Test #79,887 - 2/19/24 11:56 am | |
|---|---|
| Score: | 1,355 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SD128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #11,222 - 3/2/20 1:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,355 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | N/A |
| Test #8,988 - 2/17/20 2:26 am | |
|---|---|
| Score: | 1,355 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme A2 64G |
| Test #4,815 - 12/7/19 2:44 am | |
|---|---|
| Score: | 1,355 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SB128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SB128 |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | SanDisk Ultra 128GB microSDXC Class 10, U1, A1, FFP on Pi 4 |
| Test #69,643 - 4/24/23 7:03 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,355 |
| User: | Toys0125 |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung GC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Samsung 64GB MicroSD on Pi 4 2GB |
| Test #71,654 - 7/21/23 6:52 am | |
|---|---|
| Score: | 1,355 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | 32GB Samsung Evo+ on Pi4 4GB |
| Test #64,434 - 11/23/22 4:56 am | |
|---|---|
| Score: | 1,355 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SF256) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SF256 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #60,248 - 6/8/22 11:05 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,355 |
| User: | Plum |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GE4S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung GE4S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | minecraft |
| Test #60,409 - 6/13/22 1:21 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,355 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung ED4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Test #57,471 - 2/28/22 2:19 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,355 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD High Endurance (SH64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SH64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | sandisk max endurance 64 GB on Pi4 |
| Test #67,939 - 3/5/23 6:05 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,355 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #49,040 - 8/13/21 6:32 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,355 |
| User: | herv |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | sandisk extreme pro microSD 128gb on raspi 4 2gb no case no overclock |
| Test #53,270 - 11/29/21 7:40 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,355 |
| User: | MestreLion |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk Ultra 64 SD Card on Pi 4B 8GB |
| Test #45,805 - 5/20/21 7:06 am | |
|---|---|
| Score: | 1,355 |
| User: | kaboomsplat |
| Brand: | Samsung SD Pro Endurance (JB1RT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung JB1RT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | SanDisk 32GB Ultra Fit |
| Test #48,367 - 7/28/21 1:01 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,355 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | EVO 840 SSD Pi4 8GB |
| Test #72,886 - 9/6/23 9:35 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,355 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba Canvio 2.5" MQ Series |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Toshiba MQ01ABD032 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |