To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #72,886 - 9/6/23 9:35 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,355 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba Canvio 2.5" MQ Series |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Toshiba MQ01ABD032 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Test #4,395 - 11/30/19 9:43 am | |
|---|---|
| Score: | 1,354 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba Canvio 2.5" MQ Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Toshiba MQ01ABD100 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | Jankes |
| Test #7,047 - 1/16/20 11:07 am | |
|---|---|
| Score: | 1,354 |
| User: | abaidas |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Kingston A400 SSD on Pi 4 using StarTech SATA to USB adapter |
| Test #1,656 - 8/27/19 7:48 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,354 |
| User: | evel |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #102,087 - 1/18/25 9:04 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,354 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | FriendlyElec NanoPi NEO3 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Silicon Power Superior Micro SD 64GB A2 |
| Test #25,164 - 5/22/20 11:18 am | |
|---|---|
| Score: | 1,354 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SK32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SK32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | RPi4 micro SD card internal |
| Test #23,793 - 5/9/20 7:20 am | |
|---|---|
| Score: | 1,354 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #24,662 - 5/17/20 7:44 am | |
|---|---|
| Score: | 1,354 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | 128Gb memorycard |
| Test #19,755 - 4/22/20 3:16 am | |
|---|---|
| Score: | 1,354 |
| User: | pumatlarge |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung ED4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Samsung Evo Plus Micros SD 128GB TF Card on Pi 4 |
| Test #41,200 - 2/28/21 5:56 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,354 |
| User: | Pat&Mat |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #14,986 - 4/6/20 10:22 am | |
|---|---|
| Score: | 1,354 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba Canvio 2.5" MK Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Toshiba MK5055GSX |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Test #12,534 - 3/14/20 7:11 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,354 |
| User: | rct |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme Plus SDXC 128 GB on Pi 4 |
| Test #78,783 - 2/1/24 5:54 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,354 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U3 |
| Note: | test1 |
| Test #76,547 - 12/26/23 1:39 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,354 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Phison SD (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Phison SD64G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Phison SD64G |
| Test #80,139 - 2/24/24 11:07 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,354 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SA16G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Toshiba SA16G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #51,582 - 10/23/21 11:06 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,354 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AData SD Premier Pro |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | AData SD |
| Class: | A2 C10 V10 U1 |
| Test #50,454 - 9/18/21 12:33 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,354 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U3 |
| Note: | extseagate |
| Test #44,258 - 4/23/21 1:42 am | |
|---|---|
| Score: | 1,354 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Silicon Power SP Elite 64 |
| Test #44,294 - 4/23/21 2:46 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,354 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #55,155 - 1/5/22 12:52 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,354 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U3 |
| Note: | MicroSD card on a Pi 4 |