To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #44,294 - 4/23/21 2:46 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,354 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #55,155 - 1/5/22 12:52 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,354 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U3 |
| Note: | MicroSD card on a Pi 4 |
| Test #55,369 - 1/10/22 5:04 am | |
|---|---|
| Score: | 1,354 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SL64G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Sandisk Edge 64GB on RPi4 |
| Test #74,448 - 11/17/23 1:07 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,354 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SL64G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | SD card |
| Test #74,461 - 11/17/23 1:26 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,354 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SN32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SN32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #72,391 - 8/18/23 10:11 am | |
|---|---|
| Score: | 1,353 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk Ultra |
| Test #66,669 - 1/29/23 4:59 am | |
|---|---|
| Score: | 1,353 |
| User: | bedi |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SD128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | sdcard 128 GVB Pi4 Rev1.1 4 GB Ram |
| Test #61,016 - 7/9/22 9:05 am | |
|---|---|
| Score: | 1,353 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme Pro 64GB on Pi 4 Raspbian OS 64bit |
| Test #13,634 - 3/25/20 6:36 am | |
|---|---|
| Score: | 1,353 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Test #14,481 - 4/1/20 3:04 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,353 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Blue 2.5" HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | WDC WD10JPVX-22JC3T0 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | Unknown USB3.0 HDD on Pi 4 |
| Test #16,413 - 4/10/20 12:15 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,353 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #124,142 - 6/30/25 4:19 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,353 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung ED4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | microSD Samsung 128GB EVO |
| Test #131,065 - 1/30/26 1:47 am | |
|---|---|
| Score: | 1,353 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | sandisk extreme |
| Test #690 - 7/7/19 12:23 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,353 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GD4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung GD4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Samsung Evo Select |
| Test #1,794 - 9/1/19 2:01 am | |
|---|---|
| Score: | 1,353 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SD Card Sandisk new 20190901 |
| Test #3,051 - 10/17/19 2:26 am | |
|---|---|
| Score: | 1,353 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Test #55,377 - 1/10/22 9:58 am | |
|---|---|
| Score: | 1,353 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GD2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung GD2S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U3 |
| Note: | Micro SD |
| Test #53,411 - 12/3/21 11:05 am | |
|---|---|
| Score: | 1,353 |
| User: | CJ Jones |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme 128GB SD card |
| Test #49,637 - 8/28/21 9:06 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,353 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Scorpio 2.5" HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | WDC WD7500BPVT-80HXZT1 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | Pi4B_8GB Sabrent EC-UASP USB3 - WD750BPVT_750GB_5400RPM |
| Test #50,643 - 9/25/21 3:21 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,353 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Generic GenericFlashDisk |
| Class: | USB Flash |
| Note: | 128G USB |