To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #91,314 - 7/20/24 9:29 am | |
|---|---|
| Score: | 1,353 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #75,694 - 12/10/23 10:17 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,353 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Plus (JB1Q5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung JB1Q5 |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Test #77,049 - 1/5/24 1:44 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,353 |
| User: | km |
| Brand: | Kingston SD Canvas Select (SDCHE) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Kingston SDCHE |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Kingston Endurance 128GB SD on Raspberry Pi Pi 3b Plus |
| Test #80,244 - 2/27/24 4:49 am | |
|---|---|
| Score: | 1,352 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD01T) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD01T |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #106,219 - 4/10/25 12:55 am | |
|---|---|
| Score: | 1,352 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SA32G) |
| Board: | Raspberry Pi Zero 2 W 1.0 |
| Device: | Toshiba SA32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | kioxia-microsd |
| Test #99,527 - 12/8/24 2:44 am | |
|---|---|
| Score: | 1,352 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #101,583 - 1/10/25 8:53 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,352 |
| User: | EnTerr |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi Zero 2 W 1.0 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Amazon Basics 64GB A2 U3 on RPi Z2 |
| Test #60,922 - 7/4/22 11:19 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,352 |
| User: | dsondermann |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #61,023 - 7/9/22 3:32 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,352 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung A1 on PI4 |
| Test #61,061 - 7/11/22 10:03 am | |
|---|---|
| Score: | 1,352 |
| User: | HouseHome |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #62,454 - 9/5/22 3:51 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,352 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #67,660 - 2/26/23 5:37 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,352 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U3 |
| Note: | test |
| Test #74,381 - 11/17/23 10:10 am | |
|---|---|
| Score: | 1,352 |
| User: | Samsung 980 1TB PCIe 3.0 |
| Brand: | Transcend (USDU1) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Transcend USDU1 |
| Class: | C10 U1 |
| Test #74,629 - 11/18/23 9:39 am | |
|---|---|
| Score: | 1,352 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD 633x |
| Board: | Raspberry Pi Zero 2 W 1.0 |
| Device: | Lexar LX128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Raspberry PI Zero 2 W with SD Card |
| Test #62,960 - 9/23/22 6:18 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,352 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend (USDU1) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Transcend USDU1 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | transcend |
| Test #23,998 - 5/11/20 5:30 am | |
|---|---|
| Score: | 1,352 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | rpi4-sd |
| Test #12,225 - 3/11/20 5:09 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,352 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Pi4 benchmark |
| Test #18,748 - 4/17/20 9:52 am | |
|---|---|
| Score: | 1,352 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme 64 gB on Pi 4 gB |
| Test #21,376 - 4/28/20 1:08 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,352 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #43,016 - 3/29/21 9:55 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,352 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | C10 U1 |