To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #56,360 - 2/4/22 10:56 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,352 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SB64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SB64G |
| Class: | A1 C10 |
| Test #53,065 - 11/25/21 6:49 am | |
|---|---|
| Score: | 1,352 |
| User: | noby95 |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SANDISK Ultra Micro SDCX I Class 10 Pi 4 |
| Test #53,754 - 12/10/21 4:07 am | |
|---|---|
| Score: | 1,352 |
| User: | NetApp |
| Brand: | Lexar SD 633x |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Lexar LX128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Lexar Professional 1066x 128GB Micro SD |
| Test #11,315 - 3/3/20 10:20 am | |
|---|---|
| Score: | 1,352 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Scorpio 2.5" HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | WDC WD2500BEVS-26VAT |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | WDC2500BEVS using SATA2USB adapter |
| Test #1,770 - 8/31/19 5:06 am | |
|---|---|
| Score: | 1,352 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SD Card made by SanDisk |
| Test #7,508 - 1/23/20 5:10 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,351 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Verbatim SD (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Verbatim SD32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Verbatim 32GB Microsd |
| Test #94,171 - 9/7/24 9:37 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,351 |
| User: | minmin789 |
| Brand: | Silicon Power SD (SPCC) |
| Board: | Radxa ROCK 5B |
| Device: | SP SPCC |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SP Superior64GB on rockpi5b |
| Test #66,895 - 2/4/23 11:38 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,351 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung EC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | sumsung evo 64G |
| Test #71,696 - 7/22/23 5:18 am | |
|---|---|
| Score: | 1,351 |
| User: | MestreLion |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GD4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung GD4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Samsung GD4QT Pi 4B rev 1.2 4GB |
| Test #61,398 - 7/24/22 10:16 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,351 |
| User: | Enigma072485 |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL64G) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.1 |
| Device: | SanDisk SL64G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Sandisk 64gb on Pi400 |
| Test #73,566 - 10/7/23 2:54 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,351 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme microSD on RPi 4 |
| Test #57,827 - 3/13/22 1:02 am | |
|---|---|
| Score: | 1,351 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U3 |
| Note: | samsung EVO |
| Test #58,941 - 4/17/22 6:49 am | |
|---|---|
| Score: | 1,351 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung EC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Samsung evo+ 64gb on Pi 4 |
| Test #59,211 - 4/26/22 10:07 am | |
|---|---|
| Score: | 1,351 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SF256) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SF256 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #75,046 - 11/26/23 3:46 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,351 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Pi 4 2GB Sandisk SN640 |
| Test #78,483 - 1/27/24 6:31 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,351 |
| User: | GungHo-In-Tx |
| Brand: | Team SD (Stora) |
| Board: | Raspberry Pi Zero 2 W 1.0 |
| Device: | Team Stora |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | 4ewras Pi Zero 2 w 64bit |
| Test #98,911 - 11/27/24 7:37 am | |
|---|---|
| Score: | 1,351 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | test |
| Test #53,425 - 12/3/21 1:52 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,351 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung 32GB Evo Select Micro SD |
| Test #54,050 - 12/15/21 1:18 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,351 |
| User: | TC |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC256) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | SanDisk SC256 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Pi400 running PiMiga 1.5 current 15-Dec-21 SanDisk Ultra 256 gb micro SD |
| Test #54,171 - 12/17/21 3:09 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,351 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN256) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | SanDisk SN256 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | PI 400 default settings |