To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #54,196 - 12/18/21 9:37 am | |
|---|---|
| Score: | 1,351 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #51,169 - 10/11/21 2:03 am | |
|---|---|
| Score: | 1,351 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Red 2.5" NAS HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | WDC WD10JFCX-68N6GN0 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | PI4 NVR |
| Test #52,523 - 11/13/21 7:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,351 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung EC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #48,015 - 7/19/21 4:31 am | |
|---|---|
| Score: | 1,351 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #45,726 - 5/18/21 9:06 am | |
|---|---|
| Score: | 1,351 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A2 (SK64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SK64G |
| Class: | A2 C10 V10 U1 |
| Test #48,711 - 8/6/21 1:17 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,351 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (BD4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung BD4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Test #49,313 - 8/21/21 2:01 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,351 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GE4S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung GE4S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U3 |
| Note: | g |
| Test #28,025 - 6/25/20 7:31 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,351 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk ExtremePlus 64 |
| Test #25,232 - 5/23/20 4:23 am | |
|---|---|
| Score: | 1,351 |
| User: | hudriwudri5 |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Raspberry Pi 4B (4GB) - SanDisk 64GB Ultra |
| Test #42,074 - 3/15/21 10:59 am | |
|---|---|
| Score: | 1,351 |
| User: | intenso |
| Brand: | SanDisk Ultra CZ48 USB |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk Ultra |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Sandisk USB 128Gb |
| Test #40,578 - 2/17/21 9:12 am | |
|---|---|
| Score: | 1,350 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SB128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SB128 |
| Class: | C10 |
| Note: | SD-Card on RPi4 |
| Test #15,541 - 4/8/20 11:45 am | |
|---|---|
| Score: | 1,350 |
| User: | babis |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | test1 |
| Test #19,749 - 4/21/20 11:00 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,350 |
| User: | Topher |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Pi4B on samsung 32gb microSD with Crucial MX500 250GB SSD |
| Test #79,811 - 2/17/24 10:50 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,350 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme Pro 128GB on Pi4 |
| Test #75,260 - 11/30/23 10:13 am | |
|---|---|
| Score: | 1,350 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GE4S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung GE4S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung Evo Select 256Gb on Pi 4 |
| Test #2,067 - 9/10/19 5:37 am | |
|---|---|
| Score: | 1,350 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | 400Gb |
| Test #2,127 - 9/12/19 8:56 am | |
|---|---|
| Score: | 1,350 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD Professional 667X |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Lexar AcMKS |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #4,600 - 12/3/19 5:58 am | |
|---|---|
| Score: | 1,350 |
| User: | Rpi4 SD |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung 32Gb SD o Pi 4 without any USB adapter |
| Test #5,588 - 12/23/19 6:44 am | |
|---|---|
| Score: | 1,350 |
| User: | ms |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | microsd |
| Test #6,627 - 1/9/20 9:27 am | |
|---|---|
| Score: | 1,350 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | SanDisk 64 GB SD Card on Pi 4 |