To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #9,353 - 2/18/20 1:05 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,350 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #10,194 - 2/23/20 6:13 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,350 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | MicroSD |
| Test #60,117 - 6/2/22 11:38 am | |
|---|---|
| Score: | 1,350 |
| User: | Meganium97 |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U3 |
| Note: | Samsung EVO+ Micro SD Card (Class 10) on Pi 4 8GB, overclocked to 1.75GHz |
| Test #70,775 - 6/8/23 9:53 am | |
|---|---|
| Score: | 1,350 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GE4S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung GE4S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung EVO Select microSD 256GB on Pi 4 |
| Test #71,439 - 7/10/23 2:15 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,350 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Rasbpberry 4 8TB QVO |
| Test #64,310 - 11/18/22 12:49 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,350 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SD64G A1 Class 10 U1 |
| Test #50,059 - 9/8/21 3:09 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,350 |
| User: | dagguh |
| Brand: | Kingston SD Canvas React (SD256) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Kingston SD256 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Kingston CANVAS Select Plus on Pi 4 (SD card) |
| Test #53,534 - 12/5/21 9:39 am | |
|---|---|
| Score: | 1,350 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | hello, i am the setup |
| Test #44,694 - 5/1/21 12:06 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,350 |
| User: | caseyromkes |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung ED4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Test #44,825 - 5/3/21 11:08 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,350 |
| User: | Maurice |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | 128gb |
| Test #55,690 - 1/18/22 9:50 am | |
|---|---|
| Score: | 1,350 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Black 2.5" HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | WDC WD3200BEKT-60PVMT0 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Test #54,866 - 12/30/21 9:17 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,349 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme 128GB on Pi4 |
| Test #55,842 - 1/21/22 7:19 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,349 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U3 |
| Test #50,283 - 9/14/21 1:33 am | |
|---|---|
| Score: | 1,349 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #52,280 - 11/8/21 5:28 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,349 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U3 |
| Test #44,502 - 4/28/21 2:21 am | |
|---|---|
| Score: | 1,349 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U3 |
| Note: | 128gb Samsung from a kit |
| Test #45,982 - 5/23/21 9:13 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,349 |
| User: | ANCIENTKING1 |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GD2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung GD2S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U3 |
| Test #46,965 - 6/23/21 12:32 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,349 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung GC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Sandisk |
| Test #47,183 - 6/28/21 8:54 am | |
|---|---|
| Score: | 1,349 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U3 |
| Test #9,193 - 2/17/20 6:35 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,349 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN256) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN256 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Unknown SSD using Seagate RSS LLC SRD0NF1 Expansion Portable |