To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #42,060 - 3/15/21 12:32 am | |
|---|---|
| Score: | 1,334 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SK512) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SK512 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | 512 gb sd mirco for pi 4 |
| Test #14,333 - 3/31/20 5:37 am | |
|---|---|
| Score: | 1,334 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #14,782 - 4/4/20 3:13 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,334 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #80,456 - 3/1/24 2:38 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,334 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SD128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #76,176 - 12/19/23 7:17 am | |
|---|---|
| Score: | 1,334 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi Zero 2 W 1.0 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | insta360 64gb sdcard |
| Test #86,621 - 5/3/24 1:03 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,334 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Micro Center SD OEM (SDABC) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | MicroCenter SDABC |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | NVNE kn Usb 3 pi 4 |
| Test #104,811 - 3/7/25 5:07 am | |
|---|---|
| Score: | 1,334 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Internal microSD SanDisk SM32G |
| Test #98,642 - 11/23/24 8:00 am | |
|---|---|
| Score: | 1,333 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SD128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Pi 4 with random sd |
| Test #55,057 - 1/4/22 1:29 am | |
|---|---|
| Score: | 1,333 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | sdhc sandisk |
| Test #55,912 - 1/23/22 10:03 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,333 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U3 |
| Note: | SanDisk SD Extreme |
| Test #43,348 - 4/5/21 4:03 am | |
|---|---|
| Score: | 1,333 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U3 |
| Note: | My SDCard |
| Test #43,911 - 4/15/21 1:32 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,333 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U3 |
| Note: | USBDrive |
| Test #50,886 - 10/2/21 7:55 am | |
|---|---|
| Score: | 1,333 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk Ultra 32GB microSDHC in Pi4 model B |
| Test #52,183 - 11/6/21 5:40 am | |
|---|---|
| Score: | 1,333 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U3 |
| Note: | Samsung EVO Plus RED 128G |
| Test #58,493 - 3/31/22 11:41 am | |
|---|---|
| Score: | 1,333 |
| User: | Manichee |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | sandisk usb pi4 |
| Test #71,925 - 7/30/23 5:14 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,333 |
| User: | penis |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GE4S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung GE4S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung 256 SD card |
| Test #72,100 - 8/7/23 3:03 am | |
|---|---|
| Score: | 1,333 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk SD Extreme A2 64GB |
| Test #58,648 - 4/6/22 5:37 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,333 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #58,954 - 4/18/22 1:02 am | |
|---|---|
| Score: | 1,333 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #59,930 - 5/26/22 2:28 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,333 |
| User: | Meganium97 |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U3 |
| Note: | 128GB SD Card on Pi 4 |