To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #76,459 - 12/24/23 2:01 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,317 |
| User: | jackra1n |
| Brand: | Micro Center SD OEM (CBADS) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | MicroCenter CBADS |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #79,866 - 2/19/24 4:27 am | |
|---|---|
| Score: | 1,317 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Go! Plus (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 2B 1.1 |
| Device: | Kingston SD64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | test |
| Test #57,513 - 3/2/22 4:06 am | |
|---|---|
| Score: | 1,317 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk - Model: SD32G |
| Test #58,254 - 3/25/22 1:47 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,317 |
| User: | kwazy kwis |
| Brand: | Kingston SD Canvas React (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SD64G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Kingston Canvas React 64 Gb on Raspbian BullsEye-64 Pi 4 2Gb |
| Test #62,856 - 9/19/22 1:36 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,317 |
| User: | Smoovy |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD16G) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.1 |
| Device: | PNY SD16G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | sandisk 16G |
| Test #70,053 - 5/9/23 7:23 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,317 |
| User: | zimbu |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GD2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | Samsung GD2S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung Evo Select 128GB (2023) on RPi 400 |
| Test #67,467 - 2/21/23 4:19 am | |
|---|---|
| Score: | 1,317 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #86,506 - 5/2/24 6:14 am | |
|---|---|
| Score: | 1,317 |
| User: | sdcard |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Radxa ROCK 5B |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | SDCard |
| Test #11,308 - 3/3/20 9:09 am | |
|---|---|
| Score: | 1,317 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | ScandiskUltra16Gb |
| Test #11,560 - 3/5/20 5:45 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,317 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk |
| Test #2,649 - 9/28/19 10:14 am | |
|---|---|
| Score: | 1,317 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | 64GB sd card |
| Test #903 - 7/21/19 1:11 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,317 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme Pro |
| Test #1,629 - 8/26/19 11:54 am | |
|---|---|
| Score: | 1,317 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #55,003 - 1/2/22 3:21 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,317 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung GC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #56,067 - 1/29/22 1:41 am | |
|---|---|
| Score: | 1,317 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk SN64G on Pi 4 using integrated SD card slot |
| Test #50,691 - 9/27/21 9:46 am | |
|---|---|
| Score: | 1,317 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | prueba |
| Test #51,324 - 10/16/21 3:38 am | |
|---|---|
| Score: | 1,317 |
| User: | swekley |
| Brand: | PNY Turbo |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | PNY USB3.0FD |
| Class: | USB Flash |
| Test #44,174 - 4/20/21 7:01 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,317 |
| User: | billsidea |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SD CARD |
| Test #46,113 - 5/27/21 9:26 am | |
|---|---|
| Score: | 1,317 |
| User: | fmsmt |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #18,682 - 4/17/20 4:47 am | |
|---|---|
| Score: | 1,317 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate Barracuda |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Seagate ST9500420ASG |
| Class: | HDD (3.5" SATA) |