To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #54,716 - 12/28/21 1:53 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,311 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | InnoDisk 3SE mSATA SSD |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | InnoDisk mSATA3SE |
| Class: | SSD (mSATA) |
| Note: | innodisk 3SE mSATA 32GB on USB2 adapter |
| Test #44,040 - 4/17/21 4:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,311 |
| User: | Nosnos |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #44,137 - 4/19/21 8:08 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,311 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SL64G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | sts |
| Test #46,559 - 6/10/21 5:17 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,310 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung EC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Samsung Evo 64 GB |
| Test #46,796 - 6/18/21 4:28 am | |
|---|---|
| Score: | 1,310 |
| User: | ryanswj |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk Ultra UHS-1 (A1) SD Card on Pi 4 |
| Test #47,495 - 7/6/21 8:26 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,310 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate Momentus Thin |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Seagate ST250LT007-9ZV14C |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | seagate sdd usb3 |
| Test #55,503 - 1/13/22 1:35 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,310 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC200) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SC200 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | my pi |
| Test #56,370 - 2/5/22 3:40 am | |
|---|---|
| Score: | 1,310 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend (USDU1) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Transcend USDU1 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | hisa_test01 |
| Test #54,387 - 12/21/21 6:49 am | |
|---|---|
| Score: | 1,310 |
| User: | Kyle |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Generic GenericFlashDisk |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Arcanite USB 3.0 on Pi 4b+ |
| Test #10,932 - 2/29/20 7:49 am | |
|---|---|
| Score: | 1,310 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk |
| Test #4,742 - 12/5/19 9:45 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,310 |
| User: | ChazWesley |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro (SP16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SP16G |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme Class 10 on RPi 4 w 4GB RAM |
| Test #6,125 - 1/2/20 7:41 am | |
|---|---|
| Score: | 1,310 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #6,984 - 1/15/20 10:46 am | |
|---|---|
| Score: | 1,310 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SL128 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | sandisk a10 on pi 4 |
| Test #1,182 - 8/5/19 10:42 am | |
|---|---|
| Score: | 1,310 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #77,274 - 1/9/24 7:38 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,310 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC200) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SC200 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk Extreme Portable 4 TB on Pi4 using included adapter |
| Test #126,129 - 8/27/25 8:05 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,310 |
| User: | biggjohnson2k |
| Brand: | Western Digital My Passport HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | WDC MyPassport2627 |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | Internal MicroSD Card 64GB Patriot |
| Test #133,791 - 5/25/26 6:32 am | |
|---|---|
| Score: | 1,310 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #65,441 - 1/2/23 9:53 am | |
|---|---|
| Score: | 1,310 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra CZ48 USB |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | SanDisk Ultra |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Kingston Usb 128gb |
| Test #99,880 - 12/14/24 5:02 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,310 |
| User: | dogsta |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk micro SD card 64 GB on a Raspberry pi 4 4GB RAM |
| Test #26,125 - 6/1/20 10:38 am | |
|---|---|
| Score: | 1,310 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Micro SD Sandisk Extreme Pro 64GB |