To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #59,922 - 5/26/22 12:24 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,301 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Kingston Extreme Pro 65GB Microsd |
| Test #12,404 - 3/13/20 3:51 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,301 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SE16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE16G |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | sdcard |
| Test #40,341 - 2/12/21 7:23 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,301 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #40,426 - 2/14/21 11:28 am | |
|---|---|
| Score: | 1,301 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | 128 SD Card on Raspi 4 |
| Test #41,220 - 3/1/21 2:58 am | |
|---|---|
| Score: | 1,301 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SE16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE16G |
| Class: | C10 U3 |
| Test #41,561 - 3/7/21 6:19 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,301 |
| User: | agentuoobaston |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #42,167 - 3/16/21 10:17 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,301 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk U100 |
| Board: | Raspberry Pi 2B 1.1 |
| Device: | SanDisk SSDU10032GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | SD class 6 4GB for Boot and 32GB Sandisk Extreme USB Flash |
| Test #17,287 - 4/12/20 2:18 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,301 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SM32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SM32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #25,981 - 5/30/20 6:16 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,301 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SM32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SM32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #46,108 - 5/26/21 11:18 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,301 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U3 |
| Note: | no |
| Test #49,318 - 8/21/21 7:52 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,301 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk A2 Class 10 V30 U3 |
| Test #50,265 - 9/13/21 7:03 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,300 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk SD Card 64GB |
| Test #47,739 - 7/13/21 3:39 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,300 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SL64G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Kingston |
| Test #48,182 - 7/23/21 10:05 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,300 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Test #55,608 - 1/16/22 3:54 am | |
|---|---|
| Score: | 1,300 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (BB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung BB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Test #55,832 - 1/21/22 4:38 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,300 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk SE32G on Pi 3 B+ |
| Test #43,775 - 4/12/21 9:32 am | |
|---|---|
| Score: | 1,300 |
| User: | Sproessling |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SD128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk 128GB SD-Card |
| Test #64,654 - 12/1/22 10:10 am | |
|---|---|
| Score: | 1,300 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Orange Pi 3 LTS |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Amazon Basics 64GB microSDXC on Orange Pi3 LTS Manjaro aarch54 22.10 Sway WM |
| Test #131,184 - 2/2/26 5:08 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,300 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Pi47 |
| Test #96,214 - 10/14/24 4:26 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,300 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | OPi5-Samsund_SD |