To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #121,171 - 5/25/25 7:33 am | |
|---|---|
| Score: | 44,000 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Black SN750 SE Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | WDC WDBLACKSN750SE250GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Brent |
| Test #103,074 - 2/4/25 4:41 pm | |
|---|---|
| Score: | 43,996 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Sabrent Rocket |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Sabrent SB-2130-512 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Sabrent Rocket Nano on Pi5 using RPi M.2 hat+ |
| Test #93,066 - 8/17/24 8:50 pm | |
|---|---|
| Score: | 43,985 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P3 Plus M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT500P3PSSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | NVMEYO-YO |
| Test #87,725 - 5/16/24 5:43 am | |
|---|---|
| Score: | 43,985 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P3 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT500P3SSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Crucial P3 500GB, Pi5, PCIe gen2 |
| Test #129,581 - 12/15/25 4:01 pm | |
|---|---|
| Score: | 43,981 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P3 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT1000P3SSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #84,921 - 4/14/24 10:54 pm | |
|---|---|
| Score: | 43,968 |
| User: | optimox |
| Brand: | Samsung PM991 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung MZVLQ256HBJD-00BH1 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | rpi5 |
| Test #86,203 - 4/28/24 2:40 pm | |
|---|---|
| Score: | 43,951 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix BC501 M.2 NVMe |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SKHynix HFM256GDGTNG-87A0A |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #89,574 - 6/18/24 11:17 am | |
|---|---|
| Score: | 43,930 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Sabrent Rocket |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Sabrent SB-2130-256 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Working NVMe HAT Test |
| Test #103,102 - 2/5/25 4:23 am | |
|---|---|
| Score: | 43,924 |
| User: | wrm03 |
| Brand: | Patriot P310 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Patriot M.2P310480GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #123,365 - 6/8/25 5:05 pm | |
|---|---|
| Score: | 43,924 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend MTE Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Transcend TS500GMTE110Q |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #87,357 - 5/11/24 9:13 pm | |
|---|---|
| Score: | 43,916 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix BC501 M.2 NVMe |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SKHynix HFM256GDHTNG-8310A |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | sk |
| Test #89,215 - 6/12/24 10:38 pm | |
|---|---|
| Score: | 43,912 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P3 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT2000P3SSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #105,573 - 3/23/25 2:58 am | |
|---|---|
| Score: | 43,903 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P3 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Crucial CT500P3SSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | crucial pi5 |
| Test #75,566 - 12/8/23 7:59 am | |
|---|---|
| Score: | 43,893 |
| User: | pimoroni |
| Brand: | Lexar NM710 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Lexar SSDNM7101TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Lexar 710 on Pimoroni NVMe Base P0 |
| Test #86,851 - 5/6/24 8:21 am | |
|---|---|
| Score: | 43,892 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P3 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT500P3SSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Rpi5 Crucial p3 nvme Argon Neo nvme case |
| Test #83,913 - 4/5/24 2:09 pm | |
|---|---|
| Score: | 43,888 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston NV2 M.2 NVMe |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston SNV2S250G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #110,413 - 5/3/25 3:31 pm | |
|---|---|
| Score: | 43,880 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston NV3 M.2 NVMe |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Kingston SNV3S1000G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | kingssd1 |
| Test #89,708 - 6/20/24 3:38 pm | |
|---|---|
| Score: | 43,878 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P3 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT500P3SSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | crucial 3.0 NVMe m.2 |
| Test #99,879 - 12/14/24 4:44 pm | |
|---|---|
| Score: | 43,872 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kioxia Exceria Pro |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kioxia EXCERIAPROSSD |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Test #129,234 - 12/4/25 5:51 am | |
|---|---|
| Score: | 43,862 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Black SN770 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | WDC WDBLACKSN770M2TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |