To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #106,623 - 4/20/25 5:10 pm | |
|---|---|
| Score: | 43,539 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston OEM KT3D4 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston OM3PGP4128P-AH |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | xxx |
| Test #90,475 - 7/4/24 11:36 am | |
|---|---|
| Score: | 43,538 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Corsair MP600 Micro |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Corsair MP600MICRO |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Test_Test |
| Test #124,308 - 7/5/25 8:19 pm | |
|---|---|
| Score: | 43,534 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P3 Plus M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Crucial CT500P3PSSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Crucial P# Plus |
| Test #94,535 - 9/13/24 5:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 43,516 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial T500 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT1000T500SSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #92,862 - 8/14/24 8:36 am | |
|---|---|
| Score: | 43,505 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AData XPG SX8200 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | AData SX8200NP |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | SSS |
| Test #127,551 - 10/6/25 8:46 am | |
|---|---|
| Score: | 43,505 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intel Optane M10 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Intel MEMPEK1J016GAL |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | gen3 |
| Test #83,080 - 3/29/24 3:44 am | |
|---|---|
| Score: | 43,497 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend MTE Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Transcend TS256GMTE400S |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #83,765 - 4/4/24 8:22 am | |
|---|---|
| Score: | 43,488 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Corsair MP600 Mini |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Corsair MP600MINI |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Cytron Makerdisk |
| Test #78,840 - 2/2/24 11:15 am | |
|---|---|
| Score: | 43,480 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Corsair MP600 Core Mini |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Corsair MP600COREMINI |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Corsair MP600 Core Mini (2TB) Waveshare adapter |
| Test #103,030 - 2/4/25 3:46 am | |
|---|---|
| Score: | 43,468 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P3 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT1000P3SSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #105,424 - 3/19/25 6:49 pm | |
|---|---|
| Score: | 43,468 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston HyperX Fury RGB |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston SFYRS1000G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | fury |
| Test #105,343 - 3/17/25 4:31 pm | |
|---|---|
| Score: | 43,459 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar NM790 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Lexar SSDNM7901TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #131,179 - 2/2/26 1:25 pm | |
|---|---|
| Score: | 43,451 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston OEM KT3D4 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Kingston OM3PGP4128P-AH |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #104,646 - 3/3/25 11:39 am | |
|---|---|
| Score: | 43,442 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix BC511 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SKHynix BC511HFM256GDJTNI-82A0A |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #81,065 - 3/6/24 10:33 am | |
|---|---|
| Score: | 43,441 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 980 |
| Board: | Radxa ROCK 5B |
| Device: | Samsung SSD980500GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #101,920 - 1/16/25 5:58 am | |
|---|---|
| Score: | 43,440 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend MTE Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Transcend TS256GMTE300S |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | test |
| Test #128,951 - 11/23/25 1:55 pm | |
|---|---|
| Score: | 43,436 |
| User: | TeaGrandeCane128gbOverclock |
| Brand: | Kingston OEM KT3D4 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Kingston OM3PGP4128P-AH |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | TeaGrandeCane128gbOverclock PCIe1 |
| Test #86,970 - 5/7/24 10:37 am | |
|---|---|
| Score: | 43,429 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 950 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD950PRO256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung 950 PRO 256 GB en Raspberry Pi 5 |
| Test #92,778 - 8/13/24 7:56 am | |
|---|---|
| Score: | 43,423 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba XG6 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Toshiba THNSF5256GPUK |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | THNSF525 6GPUK TOSHIBA |
| Test #101,061 - 1/3/25 4:16 am | |
|---|---|
| Score: | 43,422 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston NV2 M.2 NVMe |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston SNV2S250G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |