To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #128,124 - 10/24/25 12:36 pm | |
|---|---|
| Score: | 42,075 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY CS1030 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | PNY CS1030250GBSSD |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #91,909 - 7/29/24 9:12 am | |
|---|---|
| Score: | 42,065 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Leven JP600 M.2 PCIe SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Leven JAJP600M1TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | nvme |
| Test #93,302 - 8/22/24 4:58 pm | |
|---|---|
| Score: | 42,062 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kioxia Exceria NVMe |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kioxia KIOXIA-EXCERIASSD |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Note: | Xiokia W Rpi 5 |
| Test #88,189 - 5/30/24 11:43 am | |
|---|---|
| Score: | 42,050 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM9A1 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung MZAL4256HBJD-00BL2 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | test |
| Test #128,594 - 11/6/25 12:58 pm | |
|---|---|
| Score: | 42,050 |
| User: | spiceyux |
| Brand: | Inland PCIe NVMe SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Inland PCIeSSD |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Note: | Inland TN325 on Pi 5/4GB using Waveshare PCIe to M.2 HAT+ and PoE hat |
| Test #129,020 - 11/25/25 2:51 am | |
|---|---|
| Score: | 42,047 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kioxia Exceria G2 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Kioxia EXCERIAG2SSD |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Note: | m.2SSD |
| Test #101,260 - 1/6/25 6:33 am | |
|---|---|
| Score: | 42,041 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix BC511 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SKHynix HFM512GDHTNI-87A0B |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | test |
| Test #85,519 - 4/21/24 7:40 am | |
|---|---|
| Score: | 42,040 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend MTE Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Transcend TS256GMTE400S |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #128,401 - 11/2/25 2:42 pm | |
|---|---|
| Score: | 42,035 |
| User: | nvme-ssd |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | ssd1 |
| Test #128,141 - 10/24/25 11:15 pm | |
|---|---|
| Score: | 42,034 |
| User: | exit |
| Brand: | Kioxia OEM PCIe NVMe SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Kioxia KBG40ZNS512GNVMeKIOXIA512GB |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Test #75,291 - 12/1/23 11:05 am | |
|---|---|
| Score: | 42,033 |
| User: | pimoroni |
| Brand: | Lexar NM620 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Lexar SSDNM620512GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Lexar NM620 on Pimoroni NVMe Base P0 |
| Test #73,891 - 10/20/23 5:34 am | |
|---|---|
| Score: | 42,030 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 980 |
| Board: | Orange Pi 5 Plus |
| Device: | Samsung SSD9801TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #92,733 - 8/12/24 3:56 pm | |
|---|---|
| Score: | 42,025 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Team MP33 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Team TM8FP6256G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | ssd cvalverde2 |
| Test #104,371 - 2/25/25 9:10 pm | |
|---|---|
| Score: | 42,018 |
| User: | shonanwalker |
| Brand: | Kingston SSDNow KC300 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Kingston SKC3000D2048G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | 8K PageSize karnel Kingston 2TB using Waveshare 27710 M.2 hat Debian 6.6.75-v8-16k Raspi5-16GB |
| Test #127,833 - 10/15/25 1:39 am | |
|---|---|
| Score: | 42,009 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital SN570 |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 5 Rev 1.0 |
| Device: | WDC BlueSN5701TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | test |
| Test #85,174 - 4/18/24 4:14 am | |
|---|---|
| Score: | 42,008 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SSDNow KC300 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston SKC3000S1024G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #104,787 - 3/6/25 10:43 am | |
|---|---|
| Score: | 41,980 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P3 Plus M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Crucial CT2000P3PSSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | test1 |
| Test #93,505 - 8/26/24 11:50 am | |
|---|---|
| Score: | 41,976 |
| User: | gul |
| Brand: | Transcend MTE Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Transcend TS256GMTE300S |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Transcend PCIe SSD 300S Gen3 x4 on Pi 5 using PineBoards HatDrive! Nano (PCIe Gen3 activated) |
| Test #97,748 - 11/9/24 3:04 pm | |
|---|---|
| Score: | 41,971 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston NV2 M.2 NVMe |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston SNV2S250G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Pi5 POE NVMe |
| Test #126,233 - 8/30/25 1:41 am | |
|---|---|
| Score: | 41,940 |
| User: | leave |
| Brand: | SanDisk Ultra 3D M.2 NVMe |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk Ultra3DNVMe |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | ss |