To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #85,060 - 4/16/24 2:47 pm | |
|---|---|
| Score: | 37,639 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P3 Plus M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT2000P3PSSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Crucial P3 Plus 2TB M.2 PCIe Gen4 NVMe |
| Test #87,296 - 5/11/24 1:57 am | |
|---|---|
| Score: | 37,636 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston NV1 M.2 NVMe |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston SNVS1000GDAHUA |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #106,414 - 4/15/25 1:37 am | |
|---|---|
| Score: | 37,630 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM991 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 5 Rev 1.0 |
| Device: | Samsung MZALQ256HBJD-00BL2 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #126,336 - 9/3/25 4:52 pm | |
|---|---|
| Score: | 37,630 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM991 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung MZ9LQ256HBJD-00BVL |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | . |
| Test #101,727 - 1/12/25 1:51 pm | |
|---|---|
| Score: | 37,625 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Gigabyte AG450E Aorus Gen4 5000E |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Gigabyte AG450E500G-G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | nvme |
| Test #122,952 - 5/27/25 10:03 pm | |
|---|---|
| Score: | 37,623 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | test omv nvme 1 |
| Test #105,187 - 3/15/25 1:22 pm | |
|---|---|
| Score: | 37,616 |
| User: | geerlingguy |
| Brand: | SKHynix BC511 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SKHynix BC511HFM256GDJTNI-82A0A |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Cytron MakerDisk |
| Test #84,208 - 4/8/24 1:31 am | |
|---|---|
| Score: | 37,612 |
| User: | MLOG |
| Brand: | Toshiba XG5 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Toshiba KXG50ZNV512G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | NVME on Pi5 |
| Test #127,378 - 10/2/25 8:37 am | |
|---|---|
| Score: | 37,608 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 970 EVO Plus |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Samsung SSD970EVOPlus2TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | 11 |
| Test #102,126 - 1/19/25 2:08 pm | |
|---|---|
| Score: | 37,608 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar NQ790 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Lexar SSDNQ7904TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Lexar NQ790 |
| Test #81,662 - 3/16/24 1:21 pm | |
|---|---|
| Score: | 37,599 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | KingSpec NE Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | KingSpec NE-512 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | test |
| Test #95,760 - 10/7/24 3:21 am | |
|---|---|
| Score: | 37,583 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Inland PCIe NVMe SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Inland PCIeSSD |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Note: | Test NVme |
| Test #130,541 - 1/15/26 3:10 pm | |
|---|---|
| Score: | 37,579 |
| User: | joelbitar |
| Brand: | Samsung PM9A1 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Samsung PM9A1NVMeSamsung512GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | SSD on pi5 |
| Test #130,647 - 1/18/26 9:11 am | |
|---|---|
| Score: | 37,577 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | KingSpec NXM Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | KingSpec NXM-5122242 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | KingSpec NX |
| Test #127,197 - 9/27/25 7:11 am | |
|---|---|
| Score: | 37,576 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM961 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Samsung MZVLW256HEHP-000L7 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | a |
| Test #79,520 - 2/14/24 12:50 pm | |
|---|---|
| Score: | 37,575 |
| User: | Dr Dante |
| Brand: | Patriot P300 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Patriot M.2P300512GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Patriot P300 on Pi 5 |
| Test #92,051 - 7/31/24 7:31 pm | |
|---|---|
| Score: | 37,568 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend MTE Series |
| Board: | NVIDIA Jetson AGX Orin Developer Kit |
| Device: | Transcend TS2TMTE220S |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #83,635 - 4/3/24 5:10 am | |
|---|---|
| Score: | 37,557 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM991 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung MZVLQ256HAJD-00000 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #124,636 - 7/11/25 11:26 pm | |
|---|---|
| Score: | 37,557 |
| User: | davo52 |
| Brand: | Silicon Power A60 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SP M.2PCIeSSD |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Silicon Power SPCC M.2 PCIe SSD |
| Test #87,367 - 5/12/24 3:06 am | |
|---|---|
| Score: | 37,548 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 980 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD9801TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |