To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #69,305 - 4/13/23 6:10 pm | |
|---|---|
| Score: | 20,274 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kioxia OEM PCIe NVMe SSD |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Kioxia KBG40ZNS128GNVMeKIOXIA128GB |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Note: | Kioxia OEM PCIe NVMe 128g SSD on an Orangepi 5 (16g) |
| Test #80,825 - 3/3/24 6:45 pm | |
|---|---|
| Score: | 20,272 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | HP EX900 Series |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | HP SSDEX900250GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | HPSSD |
| Test #80,026 - 2/22/24 1:08 pm | |
|---|---|
| Score: | 20,271 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM991 M.2 NVMe Series |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Samsung MZALQ256HAJD-000L1 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | boot |
| Test #68,896 - 3/31/23 8:20 am | |
|---|---|
| Score: | 20,262 |
| User: | unixorn |
| Brand: | Samsung PM991 M.2 NVMe Series |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Samsung MZALQ512HALU-000L1 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Orange Pi 5 using the on-board M.2 slot with a SAMSUNG 512GB M.2 2242 42mm PM991 NVMe PCIe Gen 4 x4 TLC SSD (MZALQ512HALU) |
| Test #77,748 - 1/19/24 8:16 am | |
|---|---|
| Score: | 20,260 |
| User: | WD |
| Brand: | Western Digital Blue SN580 |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | WDC BlueSN5801TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #53,659 - 12/7/21 5:30 pm | |
|---|---|
| Score: | 20,251 |
| User: | changeforabutton |
| Brand: | Western Digital SN570 |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.0 |
| Device: | WDC BlueSN5701TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | WD Blue SN570 on Pi CM4 @ 2ghz using Piunora Pro and TOFU M.2 Key M Adapter |
| Test #123,476 - 6/12/25 12:39 pm | |
|---|---|
| Score: | 20,246 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Hitachi TravelStar 5400RPM |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Hitachi HTS541612J9SA00 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Test #68,479 - 3/19/23 3:54 pm | |
|---|---|
| Score: | 20,243 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kioxia OEM PCIe NVMe SSD |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Kioxia KBG50ZNT256GLSKIOXIA |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Note: | OPi5 |
| Test #72,220 - 8/9/23 7:24 pm | |
|---|---|
| Score: | 20,242 |
| User: | jsoques |
| Brand: | Samsung PM991 M.2 NVMe Series |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Samsung MZALQ256HBJD-00BL1 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung 250GB M.2 nvme SSD on Orange Pi5 |
| Test #69,329 - 4/14/23 5:48 am | |
|---|---|
| Score: | 20,236 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM991 M.2 NVMe Series |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Samsung MZALQ256HBJD-00BL2 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #53,831 - 12/11/21 3:34 pm | |
|---|---|
| Score: | 20,236 |
| User: | Lazvon |
| Brand: | Western Digital Black SN750 Series |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.0 |
| Device: | WDC WDS100T3X0C-00SJG0 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | CM4 CMIO PCIx1 Waveshare WD Black SN750 (ug, typed Samsung before) overclocked 2.147 |
| Test #66,803 - 2/2/23 10:49 am | |
|---|---|
| Score: | 20,234 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kioxia OEM PCIe NVMe SSD |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Kioxia KBG40ZNS128GNVMeKIOXIA128GB |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Test #74,063 - 11/2/23 3:32 pm | |
|---|---|
| Score: | 20,233 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kioxia OEM PCIe NVMe SSD |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Kioxia KBG40ZNS256GNVMeKIOXIA256GB |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Test #70,317 - 5/21/23 12:56 pm | |
|---|---|
| Score: | 20,232 |
| User: | SSD |
| Brand: | Union Memory Systems AM630 SSD |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | UMIS RPJTJ128MEE1MWX |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | UNION Memory 128GB M.2 NVMe SSD |
| Test #68,235 - 3/12/23 1:01 pm | |
|---|---|
| Score: | 20,224 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital SN740 |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | WDC PCSN740NVMeWD256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #70,783 - 6/9/23 2:24 am | |
|---|---|
| Score: | 20,220 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM991 M.2 NVMe Series |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Samsung MZALQ256HBJD-00BL2 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #82,257 - 3/22/24 6:10 am | |
|---|---|
| Score: | 20,213 |
| User: | dmc |
| Brand: | Kioxia OEM PCIe NVMe SSD |
| Board: | Radxa ROCK Pi 4B |
| Device: | Kioxia KBG40ZNS256GNVMeKIOXIA256GB |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Note: | dmc rock 4b nvme dtb |
| Test #68,854 - 3/29/23 4:05 pm | |
|---|---|
| Score: | 20,208 |
| User: | DJM |
| Brand: | Kioxia OEM PCIe NVMe SSD |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Kioxia KBG40ZNS128GNVMeTOSHIBA128GB |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Note: | Kioxia 128GB M.2 2230 module |
| Test #96,953 - 10/28/24 2:28 am | |
|---|---|
| Score: | 20,208 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM991 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.1 |
| Device: | Samsung MZALQ256HBJD-00BL2 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #88,693 - 6/5/24 11:59 am | |
|---|---|
| Score: | 20,200 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kioxia Exceria NVMe |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.1 |
| Device: | Kioxia KIOXIA-EXCERIASSD |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Note: | kioxia |