To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #71,221 - 6/29/23 2:03 pm | |
|---|---|
| Score: | 20,044 |
| User: | Ow1e5 |
| Brand: | SKHynix BC711 M.2 NVMe |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | SKHynix BC711NVMeSK128GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | OrangePi5 Test |
| Test #89,773 - 6/21/24 5:26 pm | |
|---|---|
| Score: | 20,039 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AData Swordfish M.2 NVMe SSD |
| Board: | Orange Pi 5 Plus |
| Device: | AData SWORDFISH |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Adata Swordfish |
| Test #69,179 - 4/9/23 2:13 pm | |
|---|---|
| Score: | 20,024 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix BC711 M.2 NVMe |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | SKHynix HFM256GD3HX015N |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | m.2 NVME 256gb SK Hynix on OrangePi 5 8gb RAM |
| Test #69,304 - 4/13/23 5:52 pm | |
|---|---|
| Score: | 20,020 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix BC711 M.2 NVMe |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | SKHynix BC711NVMeSK256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | SK Hynix 250GB SSD on Orange Pi 5 |
| Test #69,490 - 4/18/23 7:02 pm | |
|---|---|
| Score: | 20,017 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix BC501 M.2 NVMe |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | SKHynix BC501ANVMeSK128GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Random SSD OPi5 |
| Test #102,080 - 1/18/25 4:53 pm | |
|---|---|
| Score: | 20,016 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix PC601 M.2 NVMe |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | SKHynix HFS512GEJ4X164N |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Hynix NVME on Orange Pi 5 |
| Test #65,741 - 1/9/23 9:00 pm | |
|---|---|
| Score: | 19,987 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix BC711 M.2 NVMe |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | SKHynix HFM256GD3HX015N |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Hynix 256Gb NVME SSD on Orange Pi 5 firmware Jan 9 2023 |
| Test #69,194 - 4/10/23 8:37 am | |
|---|---|
| Score: | 19,986 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix BC711 M.2 NVMe |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | SKHynix BC711NVMeSK512GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #69,811 - 4/30/23 10:39 am | |
|---|---|
| Score: | 19,985 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kioxia OEM PCIe NVMe SSD |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Kioxia KBG40ZNS128GNVMeKIOXIA128GB |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Note: | kioxia 128GB NVME on OrangePi5 |
| Test #69,621 - 4/23/23 6:31 pm | |
|---|---|
| Score: | 19,982 |
| User: | jkwestby |
| Brand: | Samsung PM991 M.2 NVMe Series |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Samsung MZALQ512HBLU-00BL1 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | 500GB SanDisk NVMe on OrangePi 5 |
| Test #86,082 - 4/26/24 8:07 pm | |
|---|---|
| Score: | 19,982 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kioxia OEM PCIe NVMe SSD |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Kioxia KBG40ZNS256GNVMeKIOXIA256GB |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Note: | M2 SSD boot 4-26-24 |
| Test #66,003 - 1/14/23 6:11 am | |
|---|---|
| Score: | 19,976 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SSSTC CL1 M.2 NVMe SSD |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | SSSTC CL1-3D256-Q11NVMeSSSTC256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #130,210 - 1/6/26 5:21 am | |
|---|---|
| Score: | 19,974 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM991 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.1 |
| Device: | Samsung MZALQ256HAJD-000L2 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | dsfsfsd |
| Test #68,898 - 3/31/23 11:12 am | |
|---|---|
| Score: | 19,973 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SSSTC CL1 M.2 NVMe SSD |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | SSSTC CL1-3D128-Q11NVMeSSSTC128GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Generic NVMe SSD |
| Test #69,876 - 5/2/23 7:18 pm | |
|---|---|
| Score: | 19,972 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix BC511 |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | SKHynix BC511HFM256GDJTNI-82A0A |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Orange pi 5 nvme ssd |
| Test #72,283 - 8/12/23 3:14 pm | |
|---|---|
| Score: | 19,968 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kioxia OEM PCIe NVMe SSD |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Kioxia KBG40ZNS128GNVMeKIOXIA128GB |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Note: | Orange Pi 5 Kioxia KBG40ZNS128GNVMeKIOXIA128GB 120GB |
| Test #68,449 - 3/18/23 9:47 am | |
|---|---|
| Score: | 19,967 |
| User: | wes1977 |
| Brand: | Leven JP600 M.2 PCIe SSD |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Leven JAJP600M1TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | LEVEN JP400 1TB M.2 2242 on a Orange Pi 5 using NVME onboard |
| Test #70,720 - 6/5/23 2:43 pm | |
|---|---|
| Score: | 19,961 |
| User: | Boenike |
| Brand: | KingSpec NE Series |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | KingSpec NE-128 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | KingSpec 125GB M.2 NVMe PCIe Gen.2 x2 SSD running Armbian 22 on Orange Pi 5 |
| Test #90,874 - 7/12/24 12:03 pm | |
|---|---|
| Score: | 19,961 |
| User: | Janneman |
| Brand: | Samsung 980 |
| Board: | ODROID M1 |
| Device: | Samsung SSD980500GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung 980 SSD 512GB on odroid-m1 8GB |
| Test #66,225 - 1/18/23 10:49 pm | |
|---|---|
| Score: | 19,958 |
| User: | dangeruss26 |
| Brand: | SSSTC CL1 M.2 NVMe SSD |
| Board: | ODROID M1 |
| Device: | SSSTC CL1-3D128-Q11NVMeSSSTC128GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | SSSTC CL1 M.2 NVMe SSD on Hardkernel Odroid-M1 |