To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #104,015 - 2/19/25 2:43 pm | |
|---|---|
| Score: | 19,570 |
| User: | E-Berry |
| Brand: | KingSpec NXM Series |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | KingSpec NXM-1282242 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | KingSpec 128Go M.2 2242 NVMe SSD on Orange Pi 5 with heatsink and fan |
| Test #43,992 - 4/16/21 3:58 pm | |
|---|---|
| Score: | 19,570 |
| User: | ww898 |
| Brand: | Samsung 960 Pro |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.0 |
| Device: | Samsung SSD960PRO512GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | uplab.pro custom PCB design CM4@2250/600 NVMe boot |
| Test #68,651 - 3/24/23 4:29 am | |
|---|---|
| Score: | 19,568 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM991 M.2 NVMe Series |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Samsung MZALQ256HBJD-00BL2 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #68,867 - 3/30/23 10:43 am | |
|---|---|
| Score: | 19,560 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 970 EVO Plus |
| Board: | Khadas VIM4 |
| Device: | Samsung SSD970EVOPlus2TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung 970 EVO Plus 2TB on Khadas VIM4 connected using M2X Extension board |
| Test #91,507 - 7/23/24 11:53 pm | |
|---|---|
| Score: | 19,557 |
| User: | jam4tea |
| Brand: | SKHynix BC711 M.2 NVMe |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | SKHynix HFM256GD3HX015N |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | jam4tea |
| Test #69,509 - 4/19/23 1:29 pm | |
|---|---|
| Score: | 19,553 |
| User: | ZERO |
| Brand: | Kioxia OEM PCIe NVMe SSD |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Kioxia KBG40ZNS128GNVMeKIOXIA128GB |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Note: | Nvme SSD on OrangePI 5 |
| Test #101,473 - 1/9/25 12:11 pm | |
|---|---|
| Score: | 19,547 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SSSTC CL1 M.2 NVMe SSD |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | SSSTC CL1-3D128-HP |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #100,627 - 12/28/24 7:27 am | |
|---|---|
| Score: | 19,545 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital SN520 |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | WDC PCSN520SDAPMUW-128G-1101 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #69,352 - 4/15/23 2:57 am | |
|---|---|
| Score: | 19,545 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM991 M.2 NVMe Series |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Samsung MZALQ256HAJD-000L2 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung NVMe MZALQ256HAJD SSD on OrangePi 5 M2 |
| Test #67,359 - 2/18/23 10:39 am | |
|---|---|
| Score: | 19,544 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital SN520 |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | WDC PCSN520SDAPMUW-128G-1101 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | NVMe |
| Test #51,231 - 10/13/21 8:05 am | |
|---|---|
| Score: | 19,544 |
| User: | ZHAO |
| Brand: | Intel 600p M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.0 |
| Device: | Intel SSDPEKKW256G8 |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | CM4 2.2Ghz, Intel 760p SSD via PCIe. |
| Test #55,763 - 1/19/22 5:06 pm | |
|---|---|
| Score: | 19,544 |
| User: | morpheus |
| Brand: | AData XPG SX8200 Pro |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.0 |
| Device: | AData SX8200PNP |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | NVMe on CM4 - Arm@2300 & GPU@750 |
| Test #77,859 - 1/21/24 5:23 am | |
|---|---|
| Score: | 19,540 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kioxia OEM PCIe NVMe SSD |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Kioxia KBG5AZNT256GLAKIOXIA |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Note: | 1 |
| Test #70,693 - 6/5/23 12:46 am | |
|---|---|
| Score: | 19,535 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SSSTC CL1 M.2 NVMe SSD |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | SSSTC CL1-3D128-Q11NVMeSSSTC128GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #72,547 - 8/27/23 11:07 am | |
|---|---|
| Score: | 19,534 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM991 M.2 NVMe Series |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Samsung MZ9LQ1T0HBLB-00B00 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #65,708 - 1/9/23 7:41 am | |
|---|---|
| Score: | 19,530 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix BC711 M.2 NVMe |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | SKHynix HFM256GD3HX015N |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | sk hynix on orangepi5 |
| Test #66,096 - 1/16/23 5:28 am | |
|---|---|
| Score: | 19,529 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend MTE Series |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Transcend TS2TMTE220S |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | ADATA SSD |
| Test #66,495 - 1/24/23 3:52 pm | |
|---|---|
| Score: | 19,529 |
| User: | CaptainK |
| Brand: | OSCOO M.2 NVMe SSD |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | OSCOO PCIe1TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | OSCOO M2 ON900B M2 PCle NVME 1TB on Orange Pi 5 |
| Test #10,226 - 2/24/20 3:27 am | |
|---|---|
| Score: | 19,529 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM841 mSATA Series |
| Board: | Gigabyte Brix GB-BXi3-4010 |
| Device: | Samsung MZMTD128HAFV-000 |
| Class: | SSD (mSATA) |
| Note: | Samsung mSata on I3 4010u |
| Test #68,870 - 3/30/23 11:18 am | |
|---|---|
| Score: | 19,528 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kioxia OEM PCIe NVMe SSD |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Kioxia KBG50ZNS256GNVMeKIOXIA256GB |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Note: | OBOBOBOBOBOBOBOBOBOBOBOBOBOBOBOBOBOBOBOBOBOBOB |