To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #70,458 - 5/25/23 1:53 pm | |
|---|---|
| Score: | 19,228 |
| User: | Source1 |
| Brand: | Samsung 950 Pro |
| Board: | Radxa ROCK Pi 4B |
| Device: | Samsung SSD950PRO256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Rockpi4B SPI boot to NVMe w/Samsung 950 256gb nvme ssd |
| Test #96,874 - 10/26/24 5:26 pm | |
|---|---|
| Score: | 19,226 |
| User: | SSD |
| Brand: | KingSpec NXM Series |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | KingSpec NXM-1282242 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Kingtech 128GB NVMe |
| Test #71,593 - 7/19/23 2:51 am | |
|---|---|
| Score: | 19,225 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston HyperX Predator |
| Board: | Orange Pi 5 Plus |
| Device: | Kingston SHPM2280P2H/240G |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | nvme on Orange Pi 5 Plus |
| Test #44,828 - 5/4/21 3:05 am | |
|---|---|
| Score: | 19,221 |
| User: | baijorge |
| Brand: | Western Digital Black SN750 Series |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.0 |
| Device: | WDC WDS250G3X0C-00SJG0 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | WD SN750 on IOBoard [PCie] |
| Test #68,604 - 3/22/23 4:31 pm | |
|---|---|
| Score: | 19,206 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM991 M.2 NVMe Series |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Samsung MZALQ512HALU-000L1 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung PM991 NVMe PCIe |
| Test #69,232 - 4/11/23 5:52 am | |
|---|---|
| Score: | 19,199 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix BC711 M.2 NVMe |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | SKHynix HFM256GD3HX015N |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | SK Hynix 256GB |
| Test #78,720 - 1/31/24 5:00 pm | |
|---|---|
| Score: | 19,196 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix BC711 M.2 NVMe |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | SKHynix HFM256GD3HX015N |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | OrangePi5 with SkHynix 256GB PCIe NVMe 2242 |
| Test #69,685 - 4/26/23 7:29 pm | |
|---|---|
| Score: | 19,195 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM991 M.2 NVMe Series |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Samsung MZALQ256HBJD-00BL2 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | nvme |
| Test #69,604 - 4/22/23 10:17 pm | |
|---|---|
| Score: | 19,195 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kioxia OEM PCIe NVMe SSD |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Kioxia KBG40ZNS128GNVMeKIOXIA128GB |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Test #70,576 - 5/31/23 1:48 pm | |
|---|---|
| Score: | 19,194 |
| User: | kbfifi |
| Brand: | Western Digital SN570 |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | WDC BlueSN570500GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | orange pi 5 with WD blue 500GB |
| Test #66,569 - 1/26/23 1:03 pm | |
|---|---|
| Score: | 19,192 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Patriot P300 Series |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Patriot M.2P300512GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | OrangePi5-C |
| Test #68,232 - 3/12/23 11:23 am | |
|---|---|
| Score: | 19,182 |
| User: | Kavera |
| Brand: | KingSpec NE Series |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | KingSpec NE-512 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Orangepi 5 |
| Test #66,269 - 1/20/23 4:21 am | |
|---|---|
| Score: | 19,177 |
| User: | kprasadvnsi |
| Brand: | Ant Esports 690 Neo Pro SSD |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | AntEsports 690NEOProM.2NVMe1TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Ant Esports 690 NEO Pro M.2 NVMe 1TB on Orange Pi 5 8GB |
| Test #123,919 - 6/26/25 6:42 am | |
|---|---|
| Score: | 19,176 |
| User: | test |
| Brand: | Patriot P300 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Patriot M.2P300512GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | test |
| Test #67,246 - 2/15/23 10:10 am | |
|---|---|
| Score: | 19,173 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix BC511 |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | SKHynix HFM256GDHTNI-87A0B |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | opi5 |
| Test #78,949 - 2/4/24 11:33 am | |
|---|---|
| Score: | 19,173 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix BC711 M.2 NVMe |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | SKHynix BC711NVMeSK128GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Initial install opi5-a |
| Test #66,291 - 1/20/23 2:07 pm | |
|---|---|
| Score: | 19,171 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kioxia OEM PCIe NVMe SSD |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Kioxia KBG50ZNS256GNVMeKIOXIA256GB |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Note: | Me One |
| Test #65,514 - 1/4/23 11:11 am | |
|---|---|
| Score: | 19,170 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Sabrent Rocket |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Sabrent SB-1342-512 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Sabrent 2242 M.2 NVMe SSD 512GB on Orange Pi 5 using Phison Electronics Corporation PS5013 E13 NVMe Controller |
| Test #73,286 - 9/24/23 10:07 pm | |
|---|---|
| Score: | 19,152 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | KingSpec NXM Series |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | KingSpec NXM-2562242 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | kingspec 256gb |
| Test #68,550 - 3/21/23 10:20 am | |
|---|---|
| Score: | 19,149 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SSSTC CL1 M.2 NVMe SSD |
| Board: | Radxa ROCK Pi 4B |
| Device: | SSSTC CL1-3D128-Q11NVMeSSSTC128GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |