To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #65,909 - 1/12/23 12:32 pm | |
|---|---|
| Score: | 18,867 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM991 M.2 NVMe Series |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Samsung MZALQ256HAJD-000L1 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | orangepi_samsung_256 |
| Test #70,322 - 5/22/23 12:29 am | |
|---|---|
| Score: | 18,866 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kioxia OEM PCIe NVMe SSD |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Kioxia KBG40ZNS128GNVMeKIOXIA128GB |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Test #67,180 - 2/12/23 7:17 pm | |
|---|---|
| Score: | 18,857 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kioxia OEM PCIe NVMe SSD |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Kioxia KBG40ZNS128GNVMeTOSHIBA128GB |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Note: | 128GB 2230 M.2 NVMe |
| Test #68,484 - 3/19/23 6:04 pm | |
|---|---|
| Score: | 18,855 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Silicon Power A60 M.2 Series |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | SP M.2PCIeSSD |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Silicon Power 2tb on Orange pi 5 |
| Test #43,991 - 4/16/21 3:54 pm | |
|---|---|
| Score: | 18,854 |
| User: | ww898 |
| Brand: | Samsung 960 Pro |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.0 |
| Device: | Samsung SSD960PRO512GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #69,112 - 4/7/23 7:09 am | |
|---|---|
| Score: | 18,851 |
| User: | orange-scoreboard |
| Brand: | Kioxia OEM PCIe NVMe SSD |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Kioxia KBG40ZNS128GNVMeKIOXIA128GB |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Note: | orange-scoreboard |
| Test #54,291 - 12/19/21 2:59 pm | |
|---|---|
| Score: | 18,846 |
| User: | Lazvon |
| Brand: | Western Digital Black SN750 SE Series |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.0 |
| Device: | WDC BLACKSN750SE500GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | CM4 CMIO PCIx1 Waveshare WD Black SN750 512GB |
| Test #65,988 - 1/13/23 2:27 pm | |
|---|---|
| Score: | 18,843 |
| User: | jmitchell |
| Brand: | Samsung PM991 M.2 NVMe Series |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Samsung MZALQ256HBJD-00BL2 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | orange pi 5 |
| Test #70,829 - 6/10/23 8:51 am | |
|---|---|
| Score: | 18,834 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Undentified (Masked) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | RockChip ElectronicsCo.,Ltdcpu-map |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #68,678 - 3/24/23 7:06 pm | |
|---|---|
| Score: | 18,827 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kioxia OEM PCIe NVMe SSD |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Kioxia KBG40ZNS128GNVMeKIOXIA128GB |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Note: | SSD on Orangepi 5 |
| Test #71,202 - 6/27/23 7:45 pm | |
|---|---|
| Score: | 18,822 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kioxia OEM PCIe NVMe SSD |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Kioxia KBG40ZNS128GBG4AKIOXIA |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Note: | KIOXIA (Toshiba 128GB M.2 2230 PCIe NVMe KBG40ZNS128G, OEM Package |
| Test #80,091 - 2/24/24 12:51 am | |
|---|---|
| Score: | 18,820 |
| User: | IOBoard_George |
| Brand: | Western Digital Black SN750 Series |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.0 |
| Device: | WDC WDS250G3X0C-00SJG0 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | IOBoard_George |
| Test #60,301 - 6/10/22 4:14 pm | |
|---|---|
| Score: | 18,813 |
| User: | the3ngineer |
| Brand: | Samsung PM991 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.0 |
| Device: | Samsung MZALQ128HCHQ-00BL2 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung PM991 PCIe 3.0 NVMe 2242 on Waveshare CM4-IO-BASE and CM4 Lite CPU@2.1GHz |
| Test #69,253 - 4/11/23 6:21 pm | |
|---|---|
| Score: | 18,813 |
| User: | WhodaBuddah |
| Brand: | Kioxia OEM PCIe NVMe SSD |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Kioxia KBG40ZNS128GNVMeKIOXIA128GB |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Note: | WhodaBuddah |
| Test #128,244 - 10/28/25 10:58 am | |
|---|---|
| Score: | 18,802 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kioxia OEM PCIe NVMe SSD |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Kioxia KBG40ZNT256GTOSHIBAMEMORY |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Test #68,364 - 3/15/23 10:42 pm | |
|---|---|
| Score: | 18,799 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Leven JP600 M.2 PCIe SSD |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Leven JAJP600M1TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Orange Pi 5 with 1TB SSD |
| Test #68,417 - 3/17/23 8:07 pm | |
|---|---|
| Score: | 18,795 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM991 M.2 NVMe Series |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Samsung MZALQ512HALU-000L1 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | CUK PM991 (MZALQ512HALU) 512GB M.2 2242 PCIe NVMe Bulk_Samsung_OEM |
| Test #81,185 - 3/7/24 9:28 am | |
|---|---|
| Score: | 18,791 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | KingSpec NXM Series |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | KingSpec NXM-1282242 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #69,291 - 4/13/23 11:54 am | |
|---|---|
| Score: | 18,790 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Sabrent Rocket |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Sabrent SB-1342-512 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Orange Pi 5 Sabrent DRAM-Less |
| Test #71,177 - 6/26/23 6:16 am | |
|---|---|
| Score: | 18,787 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Fanxiang S660 |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.0 |
| Device: | Fanxiang S6601TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |